Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Ši šventė vyksta rugpjūčio pabaigoje ir yra skirta pagerbti ir paminėti Kuršių nerijoje gimusio, lietuvių folkloristikos pradininko, tautosakos rinkėjo Martyno Liudviko Rėzos gimimo metų sukaktį.

 

Šventėje yra tęsiamos folkloro švenčių tradicijos, dalyvauja kolektyvai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių šalių: Karaliaučiaus (Kaliningrado), Lenkijos, kitų paribio lietuvių bendruomenių. Paskutinis vasaros savaitgalis Juodkrantėje stebina išskirtinėmis dokumentinių filmų peržiūromis, paskaitomis, kostiumų demonstravimais bei Lietuvos ir užsienio folkloro kolektyvų pasirodymais.

 

Šventės svečiai kultūros paveldą ir istoriją pažįsta įvairiose dirbtuvėlėse – mokosi gaminti vėtrunges, austi skaras, pinti juostas, megzti tinklus, gaminti suvenyrus iš žolynų.  Visi norintieji gali išmokti gaminti bei paragauti vikingų laikotarpio kuršių patiekalų. Mažieji šventės dalyviai linksmai leidžia laiką žaisdami senovinius pamario krašto žaidimus. „Pūsk, vėjuži!“ kviečia pasimėgauti išskirtine patirtimi – sudalyvauti paskaitoje plaukiojant senuoju laivu, pasigrožėti kostiumais, atkurtais pagal kapinynų archeologinę medžiagą, bei baltiškais simboliais šiuolaikinėje lino madoje. Vakaro koncertinėje programoje – modernus folkloro skambesys, po koncerto – vakaronė „Šok, broluži!“, kurioje visi smagiai šoka ir dainuoja.

 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje