Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Projektas „Švytinčių sakmių kalnas“ žengia į trečiuosius metus. Pagrindine festivalio ašimi kasmet tampa Raganų kalnas Juodkrantėje, kuriame įkurta medinių skulptūrų ekspozicija. Ši vietovė, žinoma kaip Ievos kalnas (vok. Evaberg), XIX a. pab. buvo populiari apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsivėrė įspūdinga Juodkrantės ir marių panorama. Tai buvo ir lietuvininkų sambūrio vieta. XIX a. pabaigoje Juodkrantės kurorto kultūrinio kraštovaizdžio reprezentaciniais akcentais tapusiuose Eglių slėnyje ir Ievos kalne minios žmonių rinkdavosi švęsti religinio ir folklorinio pobūdžio švenčių, tokių kaip Joninės. Istoriniai šaltiniai liudija, kad kurti Joninių laužo iš anapus marių kranto garlaiviu atplaukdavo ir Vydūnas kartu su būriu lietuvininkų. Norinčiųjų švęsti būdavo tiek daug, kad net ne visi tilpdavo į laivą... Naujas Raganų kalno etapas prasidėjo 1979 m., čia įkūrus medinių skulptūrų ekspoziciją lietuvių liaudies pasakų ir folkloro motyvais.

 

Festivalis „Švytinčių sakmių kalnas“ provokuoja ne tik menininkus, bet ir vietos gyventojus, priverčia keisti nusistovėjusią Kuršių nerijos miestelių gyvenimo tėkmę, padeda bendruomenei įsitraukti į kultūrinio gyvenimo ir pokyčių procesus. Festivalio programa ir veiklos planuojamos atsižvelgiant į urbanistinę erdvę ir aplinką, 2021 metais festivalio veiklos skirtos aktualizuoti ne tik Raganų kalną, kuris yra išskirtinis traukos objektas Neringoje, bet ir urbanistinę architektūrą pačioje Juodkrantėje, laikinomis instaliacijomis transformuoti viešąsias erdves.

 

2019 m. Neringa minėjo Raganų kalno medinių skulptūrų 40 metų sukaktį ir pirmą kartą surengė festivalį „Švytinčių sakmių kalnas“. Šiuolaikinėmis formomis atsiskleidęs Raganų kalnas atsivėrė naujomis spalvomis ir formomis. Šis festivalis paskatino aplankyti Raganų kalną tūkstančius lankytojų, dalis kurių pirmą kartą svečiavosi Juodkrantėje ir išgirdo įdomiąją Kuršių nerijos istoriją.

 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje