Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Nuo 2003 m. Kuršių nerijoje kasmet atsinaujinanti nendrinių skulptūrų ekspozicija ant vandens tapo neatsiejama Gintaro įlankos Juodkrantėje dalimi, be kurios sunkiai įsivaizduojamas vasaros sezonas ir jo pabaiga – Rudens lygiadienio šventė. Tradicinis, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos organizuojamas renginys prasideda pavasarį, kuomet į Gintaro įlanką  susirenka menininkai iš Lietuvos bei Latvijos kurti skulptūrų iš vietinės medžiagos – nendrių. Savaitę ir daugiau trunkančio simpoziumo metu kuriami meno kūriniai apjungia menininkus ir skatina ieškoti bendrų kuršiškos praeities sąlyčio taškų.  Skulptūros yra eksponuojamos ant vandens, jas pastatyti naudojama ypač sudėtinga įtvirtinimo vandenyje technologija.

 

Kūriniai įlanką puošia visą vasarą ir per astronominį rudenį – Rudens lygiadienį bei baltų vienybės dieną – yra sudeginami. Rudens lygiadienio šventė – tai vienas pagrindinių etnografinių renginių Kuršių nerijoje. Lygiadienyje taip pat siekiama sukurti ir subtilią muzikinę atmosferą su postfolklorinėmis muzikinėmis kompozicijomis, kuriomis senovės baltų dainos prikeliamos naujam gyvenimui.

 

Tai analogo visoje Lietuvoje neturintis projektas, kuriuo kiekvienais metais siekiama išlaikyti šios šventės tradiciją, kurios esminis elementas – skulptūros iš  vietinės medžiagos - nendrių bei kūrėjai – menininkai iš Lietuvos ir Latvijos.

 

SKULPTORIŲ SIMPOZIUMAS vyksta vėlyvą pavasarį/ankstyvą vasarą.

RUDENS LYGIADIENIS – rugsėjo 22 d.

VIETA – Gintaro įlanka, Juodkrantė

Organizatorius – Kuršių nerijos nacionalinis parkas

 

 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje