Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Šiuolaikinės operos „Nidos mokyklos kronika“ premjeros vakarą – staigmena klausytojams

 

Birželio 30 dieną Nidoje įvyks šiuolaikinės operos „Nidos mokyklos kronika“ premjera.  Nemokamas garsinis pasivaikščiojimas – šiuolaikinė opera, bus prieinama kiekvienam, o klausytojai į garsinę patirtį galės leistis savarankiškai. Vienintelė pasivaikščiojimo sąlyga – į išmanųjį įrenginį atsisiųsti nemokamą programėlę „Echoes“, kuri automatiškai pradės groti, klausytojui priartėjus prie maršruto stotelės. Taip pat klausytojui svarbu turėti ausis visiškai dengiančias ausines. Jas, kilus poreikiui, bus galima pasiskolinti Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“.

 

„Nidos mokyklos kronika“ – tai Nidos istorijos metraštį perteikianti kelionė, kurios garsinis maršrutas sudarytas remiantis autentiškomis Nidos gyventojų istorijomis, 1923–1944 m. aprašytomis Nidos mokyklos mokytojų pildytoje mokyklos kronikoje. 2016 m. jos buvo publikuotos knygoje „Nidos mokyklos kronika“, tapusioje operos autorių, kompozitoriaus Jono Jurkūno ir dramaturgės Kristinos Savickienės, įkvėpimu.

 

„Nidos mokyklos kronika“ patraukli savo betarpiškais liudijimais praėjusių istorinių įvykių, besiformuojančių regimų ir neregimų sienų. Neringa yra ne tik sausuma, skirianti druskingą vandenį nuo gėlo. Šiame siaurame žemės ruože, kuriame vyrauja smėlis ir vėjas, tarp dviejų vandenų per kasdienybę atsispindi globalaus laiko slinktys. Prieš akis atsiskleidžia savita kronikos transformacija – iš sausų istorinių chronologinių faktų iki giliai asmeninių ir subjektyvių išgyvenimų. Ši sodri dokumentinė medžiaga pati kuria formą, intrigą ir kulminaciją, užduoda klausimus, o atsakymų paieškas palieka mums“, – pasakojo kompozitorius J. Jurkūnas.

 

Operoje smėlio, vandens, vėjo ir elektrostatiniai garsovaizdžiai persipina su Neringos gyventojų istorijas įgarsinusių aktorių Vytauto Anužio, Karolinos Kontenytės ir Jono Baranausko balsais, Čiurlionio kvarteto ir choro „Melos“ atliekama muzika, o ypatingą realumo jausmą sukuria binauraliniai garso įrašai ir kinematografinio pobūdžio muzikinės kompozicijos.

 

Šiuolaikinės operos „Nidos mokyklos kronika“ premjeros vakarą klausytojų laukia ir staigmena – naktį virš Nidos nušvis projekto „Green Beam“ žaliojo lazerio spindulys, savo šviesa sujungsiantis Nidos praeitį su dabartimi. Jį kultūros salai dovanoja danų šviesų menininkas, radijo laidų vedėjas ir įvairių projektų meno vadovas Martinas Erstedas.

 

„Green Beam“ – tai duoklė šviesos energijos grožiui ir nuoroda į danų fiziko Nilso Boro atominį modelį bei šviesos perdavimo principą. Žaliasis lazeris, viena iš labiausiais distiliuotų šviesos formų, sujungia du Nidos objektus: Nidos prieplauką ir Parnidžio kopą, esančius 1500 metrų atstumu. Kad ir kur keliautumėte klausydami operos, „Green Beam“ jums atvers naują miesto perspektyvą. Spindulys nuolat keičia krypties pojūtį ir, taip pat kaip ir opera, skatina tyrinėti miestą ir bandyti ieškoti naujų vietų, iš kurių žaliasis lazeris bus matomas. Kai atlikdamas DNR testą sužinojau, kad turiu lietuviško kraujo, sujungti dideliu atstumu nutolusius du taškus man tapo dar svarbesniu mano daniško ir lietuviško ryšio įprasminimu“, - sakė M. Erstedas.
 

Projekto organizatorius Nidos KTIC „Agila“.

Rėmėjai: Neringos savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba

Partneriai: Klaipėdos dramos teatras, Lietuvos muzikos ir teatro akademija-muzikos studijų ir inovacijų centras, „DaVinci Head“, Kuršių nerijos nacionalinis parkas. 

 

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija