Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Maršrutas, kurį paskyrėme oro stichijai, o kaipgi kitaip, juk vaikščiosime 1933–1939 Nidoje gyvavusios sklandymo mokyklos pėdsakais. Šis Solo žygis tikrai bus kitoks, nes jūsų laukia 7-ios oranžine spalva pažymėtos stotelės, kuriose išgirsite audio pasakojimus apie čia užgyventas sklandytojų mokyklos ir jos auklėtinių istorijas. Stebėsite Nidos ir ją supančios itin didingos Kuršių nerijos gamtos ryšį ir tai, kad žmonės sugebėjo išnaudoti gamtos elementus kaip galimybę pakilti į orą. Pirmiausia aplankysite Nidos sklandymo mokyklos vietą, kurioje šiandien stovi mokyklos angaro arka, padedanti įsivaizduoti, kokio dydžio jis buvo. O taip pat žygiuodami link Parnidžio kopos, įžengsite lyg į dykumą, kur jums atsivers vaizdas į Nidą ir jos krantą skalaujančias Kuršių marias bei Grobšto gamtinį rezervatą, kurio teritorijoje ir yra kopa, kuria nuolat kursuodavo sklandytuvai, ne veltui šiandien ji būtent ir pavadinta Sklandytojų vardu.

 

Nusileidę per Tylos slėnį, pamariu patrauksite link Nidos prieplaukos, kurioje nuolat verda gyvenimas, o mes turėsime jums paruošę istoriją apie tai, su kokia tuometinių vietinių gyventojų reakcija susidūrė tik ką atvykę mokyklos kūrėjai. Toliau patrauksite link Kuršių nerijos istorijos muziejaus, kur kviesime bent trumpam užsukti į vidų ir pamatyti, kokius sarkastiškus apdovanojimus sklandytojai įteikinėdavo vieni kitiems. Kelias tęsis pamariu, trinkelėmis grįstu taku, kurį greitai pakeis siauri, smėlėti takeliai, vingiuojantys ant aukšto Kuršių marių kranto. O jūsų tikslas bus pasiekti Bulvikio kyšulį – plačiausią Kurių nerijos vietą, kurioje šiandien, be jokios abejonės, labiausiai jaučiama aviacijos dvasia. Na ir, žinoma, kaipgi būti Neringoje ir nepasiekti pajūrio, todėl būtent šia linkme pasisuks jūsų maršrutas, pakeliui įveikiant Bulvikio ir Angių kalnus. O žygiuojant pajūrio atkarpą link finišo, kviesime pajungti visus savo pojūčius ir pajusti aplink lakstantį vėją.

 

Žygiavimo trukmė: 3–5.30 val. 

 

Maršrutą rasite čia

 

Maršrutas yra projekto „Neringa – Lietuvos kultūros sostinė 2021“ dalis. Projektą finansuoja LR Kultūros ministerija ir Neringos savivaldybė. 

 

 

 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje