Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Živilės Rudzikaitės-Matuzonienės tapybos darbų paroda „Smėlynai“

 

Gegužės 27 – birželio 20 dienomis Nidos bendruomenės namuose (Taikos g. 17, Neringa) eksponuojama Živilės Rudzikaitės-Matuzonienės tapybos darbų paroda „Smėlynai“. Ją kviečiame apžiūrėti II-VI, 15–18 val.

 

„Tabypa man – nuolatinis atgimimas“, – sako autorė.

 

Jei reikėtų Živilės Rudzikaitės-Matuzonienės kūrybą apibūdinti vienu žodžiu, tai būtų RAMYBĖ. Ramybė ne ta prasme, kai viskas nuščiuvę, bet ramybė kaip užtikrintumas, kaip visiškas pasitikėjimas savo vidiniu balsu, ateinantis iš stipraus santykio su savimi ir supančia aplinka. Tą liudija drąsios, vientisos spalvinės dėmės, aiškūs, tvirti piešinio kontūrai ir labai nuosaikiai, taupiai pasitelkiamos detalės. Jų čia vos viena kita, užtat kiekviena svarbi ir reikškinga.

 

Pati autorė sako nenorinti apsiriboti vienu stiliumi ar tema. Kiekvienas jos kūrybos ciklas – tarsi atgimimas, ieškant vis naujų kampų, naujų būdų, kaip išreikšti vidinius patyrimus. Nepaisant to, greitai pastebėsite, jog dažniausios kūrybos temos – gamta, jos natūralūs virsmai ir žmogaus santykis su ja. Pati dailininkė gyvena gamtos apsuptyje, tad įkvėpimo toli ieškoti nereikia. Nuolatiniame gamtos cikle ji atranda pačias įvairiausias nuotaikas ir išgyvenimus.

 

Autorės paveikslų stiprybė – jų universalumas. Juose fiksuojamos būsenos, virsmai nekinta per amžius ir yra atpažįstami kiekvienam. Gamtos peizažai čia virsta sielos peizažais, po kuriuos žvilgsnis gali klaidžioti nepavargdamas ir nuolat ieškodamas naujų interpretacijų.

 

Šalia tapybos, menininkė ilgą laiką skyrė studijoms. Yra įgijusi filosofijos bakalauro laipsnį Vilniaus universitete ir dailės bakalauro bei magistro laipsnius Vilniaus dailės akademijoje.

 

Gabrielė Prišmantaitė-Virbickienė 
 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje