Kovo 20 d. – balandžio 25 d. Parodą aplankyti galima nuo antradienio iki penktadienio 15–18 val.
Nidos bendruomenės namai, Taikos g. 17, Neringa
... Mea culpa, mea culpa, mea Maxima culpa ... (išpažinimo malda)
...ESU KALTAS, ESU KALTAS, ESU LABAI KALTAS...
Pasaulinė Žemės diena – bene reikšmingiausia, visus pasaulio gyventojus vienijanti data, įpareigojanti rūpintis mūsų planetos švara ir gerove. Žemės dienos proga privalome susigrąžinti šventą pagarbą Žemei, nes ji – mūsų namai.
„Neturėsime Ateities, jei negerbsime Kūrinijos“, – sakė Šv. Tėvas Pranciškus. Tūkstančius metų gamta baugino žmogų žaibais, perkūnija, potvyniais, audromis ir bangomis. Dabar žmogus baugina gamtą savo veikla, kuri dažnai visiškai naikina aplinką: iškirsti miškai, užteršti vandenys, išdžiūvusios upės, ežerai, išnykusios gyvūnų rūšys, šiltėjantis klimatas, tirpstantys ledynai.
Žmogus evoliucijos bėgyje tapo labai protingas ir galingas. Jis valdo mašinas, jamn paklūsta sudėtingiausios technologijos, jis kyla į kosmosą, naudoja branduolinę energiją, naudojasi sudėtingiausiais kompiuteriais, kurie vieno mygtuko paspaudimu atveria begalinį informacijos srautą. Šiuolaikinis žmogus bando save sudievinti ir pretenduoja į planetos valdovus, tik pamiršta, kad šioje Žemėje mes esame tik svečiai ir čia turime elgtis taip, kaip elgiamasi svečiuose. Reikia pripažinti, kad pinigų ir turto troškimas užvaldė pasaulį. Bandome pasipelnyti iš to, kas nėra mūsų: kertame, pjauname, pilame, teršiame, žudome ir užgrobiame.
Šiandien – gera proga pasakyti, jog esame kalti, esame labai kalti ir atsiprašome motinos Žemės už viską, ką mūsų klaidos sunaikino, už viską, ką jos sužeidė, už visus, kuriuos mes pamiršome galvodami apie save.
Kviečiu mūsų Žemę mylėti ir rūpintis ja visą laiką, kaip mylime savo mamas, kurios pasiryžusios atiduoti viską, kad vaikai augtų sveiki ir laimingi. Darna tarp žmogaus veiklos ir gamtos yra svarbiausias dalykas gyvenime, leisiantis esamą gamtos grožį išsaugoti ateities kartoms. Mes esame pirmoji žmonijos karta, kuri žino, kad naikina savo planetą ŽEMĘ ir, tikriausiai, paskutinioji, kuri dar gali tai sustabdyti.
Nuotraukose užfiksuoti mūsų, Homo sapiens, veiklos rezultatai, padariniai Lietuvoje ir Neringoje.
Nuoširdžiai dėkoju Nidos kultūros ir turizmo informacijos centrui „Agila“, Kazio ir Kristinos Vasių šeimynai už pagalbą rengiant šią parodą.
Pagarbiai, Vigantas Giedraitis
Organizatorius: Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“