Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Neringai – 586: kūrybinis užsiėmimas „Nulipdykime vėtrungę“

Renginys Nulipdykime vėtrungę

 

Lapkričio 9 d. 13–18 val.
Preilos bendruomenės namuose (Preilos g. 27, Neringa)

 

586-ąjį gimtadienį mininti Neringa visą lapkričio mėnesį kviečia lankyti Kuršių nerijos pašto stotis – Neringos įstaigas, organizuojančias įvairias kūrybines ir edukacines veiklas.

 

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ lapkričio 9 ir 10 dienomis kviečia užsukti į Preilos bendruomenės namus (Preilos g. 27, Neringa) ir nulipdyti vėtrungę!

 

Kuršmarių vėtrungė – gana jaunas etninės kultūros paveldo objektas, vienijantis visą Pamario kraštą. Kuršių mariose plaukiojančias burvaltes vėtrungėmis imta žymėti 1844 m. Jas įvedė Prūsijos karalystės žvejybos inspekcija tam, kad galėtų lengviau kontroliuoti žvejybą mariose, kad žvejai nepažeidinėtų jiems skirtų žvejybos plotų ir nebrakonieriautų.

 

Vėtrungė tapo neatsiejamu Kuršių nerijos simboliu, nusakančiu atskirų gyvenviečių ir net šeimų istoriją.

 

Kiekviena vėtrungė sudaryta iš keleto dalių, kuriose vaizduojami tikėjimo, šeimos, turto, darbo simboliai. Apačioje esanti siaurų lentelių eilutė kalba apie pasisekimą žūklėje ir didelius laimikius. Kuo daugiau tokių lentelių – tuo didesnis laimikis.

 

Vėlesnėse vėtrungėse simboliką keičia romantika. Atsiranda mažiau stilizuotų elementų, konkretesnių namų, bažnyčių, žvėrių, laivų, žmonių siluetų. Vėtrungės viršūnė – kreipimasis į aukštesnes gamtos jėgas, prašymas geresnio laimikio, palankaus vėjo. Kartais buvo drožiamas savotiškas šeimos herbas su šeimos nariais, paukščiais, laivais. Priešvėjinėje vėtrungės dalyje vaizduojama metų, paros kaita, taip pat žemiškų svajonių, pasididžiavimo išraiška. Jei žvejys turėjo gerą ir didelį laivą ar namą, tai būtinai juos vaizduodavo vėtrungės priekyje.

 

Kūrybinio užsiėmimo „Nulipdykime vėtrungę“ metu vėtrunges lipdysime iš modelino. Pritaikius istorinę simboliką, komponuosime asmeninę vėtrungę, kuri vėliau parsinešus namo taps šeimos simboliu, jaukiu prisiminimu.

 

Modelinas – tai terapijos priemonė, kuri sugeria neigiamas emocijas, o pats lipdymo procesas – minkyti, lipdyti, gadinti ir vėl iš naujo kurti suteikia daug gražių ir džiaugsmingų akimirkų. Ši kūrybos sritis išlaisvina fantaziją, lavina erdvinį pojūtį. Užsiėmimų metu supažindinama su modelino plastinėmis savybėmis, mokomasi išploti, kočioti, pjauti, rašyti jame, lipdyti reljefinius kūrinius.

 

Užsiėmimai vyks:
Lapkričio 9 d. 13–18 val.
Lapkričio 10 d. 10 d. 13–16 val.
Preilos bendruomenės namuose (Preilos g. 27, Neringa)

 

Kviečiame prisijungti jums patogiu laiku!

 

Organizatorius: Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“. 
 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje