Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Neringa švenčia gimtadienį: VARDINIŲ KOPŲ AUKSO GYSLA: pėsčiųjų žygis Juodkrantės kalnų promenada

 

Lapkričio 19 d. šeštadienį, 9:40–12:20 val. kviečiame į pėsčiųjų žygį Juodkrantės kalnų promenada „Vardinių kopų aukso gysla“.

 

Žygis nemokamas. Būtina išankstinė registracija. REGISTRACIJA BAIGTA, GRUPĖ PILNA. 

 

Trukmė: apie 3 val.
Maršruto ilgis: apie 4 km


Pradžia – 9.40 val. Juodkrantės pietinėje dalyje, prie futbolo stadiono (Liudviko Rėzos g. 23A), priešais „Žvejų kaimelio“ autobusų stotelę
Pabaiga – apie 12.20 val. Ievos kalno g. atšakoje ties L. Rėzos g. 26 ir 28

 

Žygį ves ir istorijas apie vardines Kuršių nerijos kopas pasakos kraštotyrininkas, žurnalistas, knygos „Vadovas po Kuršių nerijos nacionalinį parką“ autorius Denisas Nikitenka.

 

Neringa šiemet pirmą kartą švenčia aukso praba paženklintą 585-ąjį gimtadienį, o kiekvieną gimimo dieną lydi vardo ar vardų suteikimas. Šia proga verta atsigręžti į vieną įdomiausių, bet istorinėse paraštėse likusių Kuršių nerijos fenomenų: vardines kopas. Jų Neringoje yra kelios dešimtys, ir kiekvienas smėliakalnio pavadinimas atskleidžia neįtikėtinus gamtos ir žmogaus šimtmečius formuoto kultūrinio kraštovaizdžio virsmus, prabyla vietos dvasios kalba.
Juodojo kranto gyvenvietė – tikra vardinių kopų aukso gysla, kurios ištakos siekia XVIII a., kai kurorto dar nebuvo. Paslaptiengieji kalnai, senuosiuose žemėlapiuose vokiškai užrašyti Lasdenis, Sieka, Spindzu, Ezerinus, Humurgs, Radokeller, Matzkullis Berge... Jų pavadinimų niekas nebeatsimena. Iš praeities šešėlių išnyrantys prezidento Smetonos kalnas, Prūsijos karalienės Luizės, kaizerio Wilhelmo, Rytprūsių oberprezidento Schlieckmanno, Albrechto aukštumos, Šviesiaplaukės Evos kopa, Jono, Geležinės ramybės ir Raganų (tikrasis ir turistinis) kalnai. Ką jie pasakoja, kas žinoma apie jų vardų kilmę?


Šio premjerinio žygio maršrutą sukurti nebuvo paprasta, nes teko klaidžioti praeities užkulisiais, ir tokios ekskursijos Juodkrantėje dar nėra buvę. Keliausime senųjų kopų vardų pėdsakais, todėl nusiteikite iššūkiams: teks ir kopti, ir leistis aukštais šlaitais žemyn, eiti tik žvėrims žinomais takais, kartu aplankant kurortinės epochos metu sukurtas promenadas. Tai bus kalnų žygis archajiškiausiomis Kuršių nerijoje parabolinėmis kopomis. Kelionę lydės dar negirdėtos istorijos, vaizdinė medžiaga.


Pasirūpinkite patogiausia avalyne, įsidėkite geriamojo vandens, lietpalčius-nykštukus įvertinus mūsų nuostabiojo pamario orų kaprizus ir patirkite tikrą nuotykį. Eisime ten, kur kiti nevaikšto. Kurorto kuluarais. Mišku apžėlusių kopų masyvu, kuris geriausiai atsiveria būtent rudenį, medžių lapams nuklojus žemę. Ankstyvas žygio laikas pasirinktas atsižvelgiant į autobusų grafikus ir ekskursijos trukmę. Pradėkime šeštadienio rytą su juodojo kranto gyvenvietės slėpiniais!

 

Į ekskursiją bus patogu vykti ir iš Klaipėdos: 9.00 val. – keltas į Smiltynę Senojoje perkėloje, 9.10 val. – autobusas į Juodkrantę (išlipti pačioje paskutinėje, kurorto pietuose esančioje „Žvejų kaimelio“ stotelėje). Atgal į Klaipėdą veš autobusas nuo Raganų kalno stotelės 12.33 val. Smalsiausieji galės savarankiškai pratęsti kelionę po vardines kopas Juodkrantės šiaurinėje dalyje ir grįžti į Klaipėdą nuo Gintaro įlankos stotelės 14.37 val.

 

Renginio organizatorius – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“.
 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje