Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

LITERATŪRINIS MARŠRUTAS: poezijos skaitymai iš knygos „Noriu sugrįžti į Nidą

 

Liepos 1 d. 19 val. Eduardo Jonušo namuose (Nida, E. A.Jonušo g. 1)

Atlikėjai: aktorė Kristina Švenčionytė, akordeonistas Edmundas Gylys

Organizatorius: Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka

Partneris: Eduardo Jonušo namai

 

***

Tęsdami literatūrinį maršrutą įžodintais Kuršių nerijos pėdsakais, liepos 1 d. 19 val. kviečiame į Eduardo Jonušo namus Nidoje, kur prasidės poezijos skaitymų iš knygos „Noriu sugrįžti į Nidą“ ciklas. Šiais metais Juliaus Kelero sudaryta ir Neringos Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos išleista knyga pristato šešiasdešimt vieno lietuvių poeto tekstus apie Kuršių neriją. Iki šiol dar nesame turėję tokio pobūdžio antologijos, todėl, J. Kelero žodžiais, kviečiame pažvelgti į Kuršių neriją – sudėtingo, išskirtinio istorinio likimo kraštą – iš lietuviškos poetinės perspektyvos“.

 

Įspūdingi, galbūt kažkam primiršti, o kitiems negirdėti lietuvių poetų eilėraščiai suskambės aktorės Kristinos Švenčionytės balsu, jai talkins akordeonistas Edmundas Gylys.

 

Pirmiesiems poetiniams skaitymams Eduardo Jonušo namai pasirinkti neatsitiktinai – ši vieta ir paties menininko asmenybė ilgus dešimtmečius traukė į Nidą sugrįžti ne vieną iškilų kūrėją.

 

Knygos pavadinimui pasirinkta eilutė iš Valdemaro Kukulo eilėraščio „Noriu sugrįžti į Nidą“  skamba kaip kvietimas – ne tik fiziškai sugrįžti į Neringą, bet leistis į vidinę kelionę  – išgyventi, kaip skambant žodžiui Kuršių nerijos kraštovaizdis, pasak literatūrologo Marijaus Šidlausko, tampa žmogaus sieloraščiu.

 

Iš Eduardo Jonušo namų literatūrinis maršrutas ves į Juodkrantę, kur liepos 9 d. 20 val. poezija ir muzika skambės  prie vilos „Monbijou“ Juodkrantės kurorto dienų metu.  

 

Aktorės Kristinos Švenčionytės parengta programa iš knygos „Noriu sugrįžti į Nidą“ nuskambės ir mažiausiose Neringos gyvenvietėse – Preiloje ir Pervalkoje, o taip pat į Nidą plaukiančiame laive (informaciją sekite puslapyje kultūrossala.lt)

 

 

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija