Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

LAIKAS NĖ(e)RIMUI

Lietuvos kultūros sostinės metų atidarymo renginiu kviesime Lietuvos žmones ir vietinius Neringos gyventojus nerti į Lietuvos kultūros sostinės metus ir atrasti Neringą kaip susitikimų ir kūrybinės erdvės salą. Į Šeiko šokio teatro ir Neringos bendruomenės jungtinį projektą bus įpinti visi: mažieji, senjorai, dirbantys ir tiesiog Neringą mylintys gyventojai. Renginys planuojamas birželio 12 d. 

 

Kultūrinis maršrutas: LAIKAS NĖ(e)RIMUI – savyje koduoja žodžius „nėrimas / nerimas“, asociatyviai susijusius su neriančiais gilyn, narais, tinklų nėrimu, o gal sielos nerimu  – su visu tuo, kas taip būdinga Neringai.

 

Atidarymo renginio meniniai akcentai – smėlio laikrodis ir naras. Smėlio laikrodis įkūnija pagrindinį Neringos žemės elementą ir tekančio laiko temą, o naro įvaizdis savyje „neša“ net kelias reikšmes. Tai ir XIX a. Neringos pramonės – gintaro išgavimo istorijos priminimas, ir naro kaip kultūros žmogaus nėrimas gilyn, nebėgant nuo gyvenimo iššūkių, bet juos pasitinkant gilesniu suvokimu.

 

Šiame kontekste bus įprasminti ir konceptualieji 4+1 dimensijų elementai: erdvė, šviesa, laikas, tyla ir srautas. Renginio kūrybinės erdvės įtaigumas ir magiška nuotaika patikėta Nidos dailininkų kolonijos palikimui – paveikslams, kurie bus projektuojami ant specialių plokštumų ar vandens sienų.

 

Tylos išgyvenimą perteiks renginio muzika. Specialiai šiam renginiui bus sukurta misterija „VĖJAS ------ VANDUO“.

 

Šviesos šaltiniais taps palei marių pakrantę išdėstyti apšviesti objektai ir šviesą nešantys renginio žiūrovai.

 

Galiausiai srauto idėją įkūnys judantys žmonės. Tai – Šeiko šokio teatro šokėjai, Neringos mėgėjų kolektyvai ir bendruomenė. Į srautą įsilies „salažmogiai“ (vietiniai) ir „žemynžmogiai“ (svečiai).

 

Einančių žmonių srautas keliaus marių pakrante pakeliui sutikdamas įvairius performansus, pasirodymus. Ant dviejų Nidos molų vyks muzikos, video projekcijų, šokio ir apšviestų objektų veiksmas. Procesija įtrauks žiūrovus ir pakvies tapti atidarymo misterijos dalimi, o pasibaigs naujai kuriamoje meno erdvėje Neringoje.

 

Idėjos autoriai, kūrėjai: Agnija Šeiko, Sondra Simana, Kristijonas Lučinskas, Sandra Straukaitė, Sigita Šimkūnaitė

Atlikėjai: Šeiko šokio teatras, Neringos miesto bendruomenė

 

 

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija