Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Fotografijų ciklo „Portretai” ir filmo „Gustoniai Gustoniuose” pristatymas

Darius Žiūra

 

Lapkričio 11 d. 13 val. 
LNDM Pamario galerija, L. Rėzos g. 3, Juodkrantė

 

Pamario galerijoje (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė) lapkričio 11 d. 13 val. menininkas Darius Žiūra pristatys kelis savo ilgamečius projektus – fotografijos ciklą „Portretai” ir filmą „Gustoniai Gustoniuose”. Fotografijose užfiksuota pirmoji Lietuvos gyventojų karta, gimusi po nepriklausomybės atgavimo. 2005 m. D. Žiūra keliavo po Lietuvą ir nufotografavo bei nufilmavo 428 vaikus, daugiausia mergaites, kuriems tuo metu buvo nuo trijų iki penkiolikos metų. 2021–23 m. menininkas iš naujo aplankė 250 buvusių modelių, dabar gyvenančių aštuoniose skirtingose šalyse: Lietuvoje, Latvijoje, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Norvegijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Migracija pačioje Lietuvoje ir į kitas šalis – svarbus šios serijos leitmotyvas. Tik keli portretuotieji liko kaimuose ir miesteliuose, kuriuose menininkas pirmąsyk juos sutiko. 

 

Dokumentinis kino filmas „Gustoniai Gustoniuose” – tai kito Dariaus Žiūros projekto „Gustoniai” tęsinys. Jau 20 metų menininkas dokumentuoja savo gimtojo kaimo žmones. Šis filmas tai žmonių susitikimas su atvaizdais ir laiku.  
 

Darius Žiūra gimė 1968 m. Joniškėlyje. 1991–1997 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo tapybą, 2017 m. apsigynė meno daktaro laipsnį. Yra surengęs virš dešimties solo parodų Lietuvoje ir užsienyje. Savo kūryboje koncentruojasi į ilgalaikius projektus. Kai kurie iš jų vystosi dešimtmečiais, su laiku įgaudami naujas formas ir kuria grįžtamąjį ryšį su juose dalyvaujančiais žmonėmis. 2018 m. vasarą organizavo kultūros ir meno festivalį „Gustonių meno dienos“ Gustonių kaime (Pasvalio raj), kuriame pristatė 18-tus metus einantį tęstinį darbą „Gustoniai“. 2022/23 m. surengta personalinė parodoje „Portretai“ Nacionalinėje dailės galerijoje  apibendrino paskutinių dviejų dešimtmečių kūrybinius ieškojimus bei įvairialypį ir daugiasluoksnį menininko santykį su portretu. 

 

„Migruojančio muziejaus” renginio popietę papildys juodkrantiškio žvejo Karolio Tamulio ruošta žuvienė, pagaminta pagal tradicinį pamario krašto receptą. Neringos kurorto išskirtinumą formuoja gyva tradicija, kurios tęstinumą užtikrina nedidelė, bet praktikuojanti žvejų bendruomenė. 2022-aisiais Karoliui buvo įteiktas Tautinio paveldo produkto sertifikatas, patvirtinantis amato praktikos autentiškumą. Karolis patiekalo recepto išmoko iš savo senelio, renginio metu juo pasidalins su lankytojais.  

 

Renginiai nemokami 

Rėmėja Neringos miesto savivaldybė  

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje