Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

„Dvidešimtmečio kamerinė muzika“ | festivalio „N žemė“ kamerinės muzikos koncertas

Kamerinės muzikos koncertas Preilos bibliotekoje

 

Liepos 9 d. 20 val. 

Preilos viešoji biblioteka, Preilos g. 27, Neringa

 

Programoje: G. Fauré fortepijoninis trio D minor, Op. 120, O. Messiaeno „Laiko pabaigos kvartetas“.

 

Atlikėjai: Rasa Vosyliūtė (smuikas), Roger Arve Vigulf (klarnetas), Thomas Collingwood (violončelė), Sonata Zubovienė (fortepijonas), Rokas Zubovas (fortepijonas).

 

Vakarais Preiloje, nurimus vėjui ir marias glostant ramiems besileidžiančios saulė spinduliams, atrodo, kad laikas ištiprsta ir sustoja. Preiloje prabėgo penkiolika spalvingų festivalio metų. Nakvynės, repeticijos, ginčai apie programas, poilsis tarp koncertų ir nepakartojamas draugystės, kūrybos laikas.

 

Istorija alsuojančioje Preilos bibliotekoje, prigludusioje prie amžinųjų marių, skambės laiką stabdanti, spalvas ir ženklus įprasminanti prancūziška kamerinė muzika, kuri prieš daugelį metų puošė ankstesnių festivalių programas.

 

Gabrielius Faure, sulaukęs 75-erių, 1920 m. pasitraukė iš Paryžiaus konservatorijos direktoriaus pareigų ir tai jam suteikė daugiau laiko kūrybai. Jo muzika, tarsi sekant Mozarto metodu, teigiančiu „nei vienos nereikalingos natos“, tapo lakoniška, skaidri ir tirpstanti laiko tėkmėje.

 

Olivieris Messiaenas Antrojo pasaulinio karo pradžioje pateko į vokiečių nelaisvę. Karo belaisvių stovykloje gimė vienas svarbiausių XX amžiaus kamerinės muzikos šedevrų, bylojantis apie sudėtingiausiose situacijose nenugalimą žmogiškosios kūrybos ir dvasios galią. „Laiko pabaigos kvartetas“ buvo sukurtas ir pirmą kartą Gorlitzo karo belaisvių stovykloje 1941 sausio 15 dieną atliktas kompozitoriaus ir trijų kalinių (Jean le Boulaire, smuikas; Henri Akoka, klarnetas; Etienne Pasquier, čelė).

 

Bilieto kaina 15 Eur.*
Galioja festivalio abonementas.**
Bilietus galima įsigyti koncerto vietoje ir bilietai.lt.

 

RĖMĖJAI: LIETUVOS KULTŪROS TARYBA, NERINGOS MIESTO SAVIVALDYBĖ

PARTNERIAI: Šeiko šokio teatras, Neringos muziejai, „Agila“, Neringos savivaldybės V. Miliūno viešoji biblioteka, Tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras Nidoje.
ORGANIZATORIUS: „Violončelių muzika“
 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje