Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Gerbiamieji Neringos gyventojai ir svečiai,

 

Nuoširdžiai sveikinu Neringos žmonių bendruomenę ir kartu su Jumis džiaugiuosi žinia, kad Jūsų miestui suteikta garbinga teisė tapti 2021-ųjų metų Lietuvos kultūros sostine!
 

Neringa visada buvo ir šiandien yra išskirtinė Lietuvos vieta – ne tik dėl unikalios gamtos, kuri visame pasaulyje pripažįstama kaip nepakartojamas planetos perlas, bet ir dėl kultūros akcentų, turinčių didelės reikšmės visos Europos, viso pasaulio meno ir kūrybos raidai. Iškiliausių dailininkų ir filosofų, mokslininkų ir kompozitorių, rašytojų ir monarchų vardai visiems laikams susiję su šia nepakartojama erdve.
 

Tačiau būtų neteisinga, kalbant apie Neringą, žvelgti tik į istoriją. Neringos šiandiena – tai tarptautinis vertėjų ir rašytojų centras, jaunųjų kino kūrėjų dirbtuvės, Nidos meno kolonija, kitos kūrybinės rezidencijos ir, žinoma, Thomo Manno festivalis. Tai yra ir visada bus stiprus kultūros traukos centras tiek Lietuvos, tiek ir Europos gyvenime.

 

Džiaugiuosi žinodamas, kad Neringoje ir šiandien susitinka geranoriški ir talentingi žmonės, skamba muzika ir žiūrimi filmai, vyksta dailės parodos ir aidi diskusijos. Džiaugiuosi, kad natūra ir kultūra, gamtos ir žmogaus kūryba vėl ir vėl, atradusios naujas formas,  susilieja į bendrą harmoniją, vėl ir vėl tęsia gražiausias Neringos tradicijas, vėl ir vėl kuria nepakartojamą Neringos dvasią.
 

Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurių pastangomis tai vyksta! Linkiu Neringai – 2021-ųjų Lietuvos kultūros sostinei – kūrybingo istorinio tarpsnio, o visiems šio gražaus įvykio sutelktiems žmonėms – kuo geriausios kloties!

 

Prezidentas Valdas Adamkus

 

Fotografijos autorius Gintautas Beržinskas

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje