Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

1999 m. rugpjūtį Neringoje prof. Algirdo Vizgirdos iniciatyva surengtas pirmasis tarptautinis kamerinės muzikos vasaros festivalis „Kuršių nerija“ tapo tradiciniu reikšmingu šio regiono kultūrinės raidos akcentu. „Visais laikais į Neringą, žavų gamtos sukurtą kraštą, važiavo ir, neabejoju, važiuos muzikai, tapytojai, skulptoriai, architektai, rašytojai, poetai. Šis įstabaus savitumo žemės ruoželis, skiriantis jūrą nuo marių, traukia visus, tarytum jame būtų užkoduota transcendentinė energija, priartinanti mus prie Amžinybės. Viduramžių, baroko, klasicizmo, romantizmo, impresionizmo bei modernizmo epochų muzikos menas visomis savo transformacijomis artina prie amžinybės, kuri mums sužadina nenumaldomą troškimą tobulėti ir kurti“, – sako festivalio iniciatorius profesorius Algirdas Vizgirda.

 

Esminė „Kuršių nerijos“ idėja – į pajūrį atvykstantiems poilsiautojams ir turistams pateikti iškiliausius praeities epochų ir Baltijos regiono šiuolaikinių kompozitorių kūrinius – glaudžiai siejasi su itin svarbia Lietuvos regionų kultūros plėtros programa. Festivalio pagrindinis atlikėjas – Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansamblis „Musica humana“. Renginio programose dalyvauja žymiausi mūsų instrumentininkai, solistai vokalistai ir ansambliai. Puikių muzikantų profesionaliai atliekamos programos sulaukia ypatingo klausytojų dėmesio ir gero kritikų įvertinimo. Nuo 2019 m. vadovavimą festivaliui iš prof. A. Vizgirdos perėmė prof. Robertas Beinaris.

 

Išskirtinė XXIII tarptautinio kamerinės muzikos festivalio „Kuršių nerija“ programa klausytojų laukia Neringai švenčiant  Lietuvos kultūros sostinės metus. Tai įpareigojimas ir išskirtinumas turėti dar platesnį muzikos meno išraiškos spektrą šiame Lietuvos rojaus kampelyje. Išskirtinai šiai progai festivalis „Kuršių nerija“ pristatys festivalio programą, pavadinimu „Metų laikai Neringoje“. Festivalis prasidės ankstyvą pavasarį ir baigsis rudenį, apims ne tik gražiausius mums gamtos dovanojamus vaizdus, bet ir muzikinius potėpius, garsus, jausmus nuo Renesanso iki šių dienų autorių muzikos premjerų. Šio festivalio akcentu turėtų tapti premjera – kamerinė opera apie Neringą. Tai trijų kompozitorių bendras kūrybinis darbas apie šio įstabaus žemės ruoželio įstoriją, kultūrą ir gyvenimą.

 

Šis festivalis jau dabar yra palikęs žymų pėdsaką Neringos miesto istorijoje, bet tikimės, kad šios šventės kontekste girdėsime įsimintiniausias koncertų programas ir dar ilgai kartu puoselėsime jų prisiminimus.

 

Nida, Juodkrantė, Preila

Pagrindinis atlikėjas – festivalio orkestras MUSICA HUMANA

Festivalio ir orkestro meno vadovas – ROBERTAS BEINARIS

Festivalio globėjas – Neringos meras Darius Jasaitis

 

Festivalio rengėjai:

LIETUVOS NACIONALINĖ FILHARMONIJA

NERINGOS SAVIVALDYBĖ

 

Nuotraukų autorius Gintautas Beržinskas

 

 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje