Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Festivalis „Suspaustas Laikas“ savo kelionę Lietuvoje ir alternatyvų kino ir meno pažinimą pradėjo 2016 m. vasarą Nidoje. Kasmet festivalio programa apima netradicines kino ir meno formas, raiškos priemones: hibridinius filmus, nenaratyvinį kiną, technologinius ir procesinius eksperimentus mene. Ypatingas dėmesys teikiamas trumpametražio filmo formatui kaip savarankiškai meninei priemonei, suprantamai ne kaip ilgo metro santrumpa, o lygiavertis meno kūrinys, būdingas eksperimentiniam kinui. Festivalio metu vyksta kino filmų peržiūros, susitikimai su vietos ir tarptautiniais režisieriaus, kino dirbtuvės ir meniniai performansai.  

 

 

„Suspaustas Laikas“ ir „Neringa – kultūros sala“

2021 m. gegužės ir liepos mėn. festivalio renginiai vyks Nidoje ir Juodkrantėje. Jų metu Neringos bendruomenė ir svečiai bus kviečiami pažinti itin platų eksperimentinių sumanymų ir kultūrinės raiškos spektrą, kuris apims kino rodymus, meno dirbtuves, vaizdo ir garso instaliacijas, parodas ir kitas eksperimentines formas. Planuojama pristatyti lietuviško kino programą, taip pat darbus iš Lenkijos, Latvijos, Ukrainos, Tailando, Vietnamo ir Pietų Korėjos, dirbant su kino kritikais, kino ir meno festivaliais iš viso pasaulio. Festivalio metu pristatytų kino filmų naratyvai reflektuos aktualius šių dienų iššūkius (lygios teisės, gyvenimo ir darbo sąlygos, klimato kaita, nusikalstamumas ir pan.), kurie skatins žiūrovus nagrinėti kūrinio meninę vertę, bendrąsias diskusijas ir svarstymus.

 

 

Festivalio vizija ir tikslas

Tarptautiniu festivaliu „Suspaustas Laikas“ siekiama sudaryti sąlygas meno ir kino mylėtojams plėsti žinias apie eksperimentinį kiną, meną, kino kalbos evoliuciją ir naujausias technologijas mene. Festivalis prisideda prie kino meno sklaidos Lietuvos regionuose ir jaunimo, vietos bendruomenės kultūrinės edukacijos.

 

2021 m. rugpjūčio 3–7 d. 

Fotografijų autorius Tomas Terekas

 

 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje