2020–2022 m. Nidos meno kolonija tyrinėja Neringos regioną iš istorinės ir socio-politinės perspektyvos. Sekant projekto „Neringa – Lietuvos kultūros sostinė 2021“ tikslais VDA Nidos meno kolonija išplėtojo trejų metų tarpsritinę, tarpsektorinę ir materialiais procesais paremtą Neringos miško architektūros programą. Pagrindinis šio projekto tikslas yra bendram darbui suburti dizainerius, architektus, menininkus, istorikus, mokslininkus ir miško tyrėjus; dalyvauti tarpdisciplininiame ir tarpsektoriniame bendradarbiavime siekiant išplėtoti rezidencijų programą, sutelktą išskirtinai į Kuršių neriją, Neringos peizažo ir paveldo tyrimus, jos aktualizavimo formatų apsibrėžimą, strategijų formavimą bei atpažinimą galimybių Neringai tapti aktyvia kultūrinės produkcijos vieta, jos kritinio potencialo akcentavimą, sudarant sąlygas regionui tapti svariu žaidėju tarptautinėje kultūros produkcijos scenoje, o ne vien reprezentacine kultūros vartojimo vieta.
Pagrindine atspirtimi miško architektūros rezidencijos veikloms tapo materialus vietinės medienos ciklas, apimantis medžių natūralų augimą, kirtimą, džiovinimą ir tolesnį panaudojimą. Projekto metu nukirsta vietinė mediena, įsigyta pajūrio regione, buvo supjaustyta lentomis ir natūraliai džiovinama specialiai pastatytoje medienos džiovinimo pastogėje, tapusioje ir atviru medienos archyvu – edukaciniu įrankiu visiems, norintiems pažinti Kuršių nerijos gamtinį gyvenimą.
Džiovykloje laikoma mediena taip pat ruošiama vėlesniam naudojimui NMK reziduojančių menininkų ir kitų kūrybos sričių atstovų veikloje. Tokiu būdu ji tampa pagrindu 2021 m. plėtosiamai rezidencijų programai, kviesiančiai projektuotojus, architektus, menininkus ir medienos bei miško tvarkymo specialistus susiburti ir kurti novatoriškus medienos panaudojimo būdus, dizainą ir meno kūrinius.