Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Vidmos Wait tapybos kolekcija eksponuojama Nidoje

 

Nidos bendruomenės namuose atidaryta dailininko Vidmanto Vaitkevičiaus (Vidma Wait) tapybos kolekcija „Neringa“. Autorius parodą pristatė drauge su dar dviem menininkėmis: aktore Virginija Kochanskyte ir pianiste Inga Maknavičienė.

 

Vidmantas Vaitkevičius, žinomas ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių, po paveikslais pasirašo kūrybiniu pseudonimu Vidma Wait. Intensyviai dirbantis dailininkas kuria Lietuvoje, Latvijoje, JAV, Japonijoje, Saudo Arabijoje, Anglijoje, Vokietijoje, Norvegijoje ir kitose pasaulio šalyse.

 

„Žinodama apie Vidmos Wait užmojį, jo begalinį norą per savo darbus skleisti grožį ir kad šitie darbai visą vasarą keliaus per Neringą – Nidą, Juodkrantę – puoš „Impresijų“ festivalį, tikiu, kad daugeliui jie paliks įspūdį ir neišdils iš atminties“, – parodos atidarymo vakarą sakė aktorė Virginija Kochanskytė.

 

„Kiek žinau, Vidmantas jau yra praleidęs vasarą, kurdamas Neringoje. Ir štai, apkeliavęs daugelį šalių, čia vėl sugrįžo. Be galo malonu, kad Vidmantą užbūrė Neringos grožis. Ačiū, kad sugrįžai“, – kalbėjo Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

 

Vidmantas Vaitkevičius įsitikinęs: kūryba žmogų daro laisvą. „Jau metai laiko esu Lietuvoje. Kai sumažėjo kelionių svetur, norom nenorim prisimiau vietas, kurios čia, Lietuvoje, tapo artimos ir mielos“, – prisipažįsta menininkas.

 

Vidmos Wait tapybos kūriniuose dėmesį patraukia ryškios, spalvingos abstrakcijos. „Man atrodo, kad pas Vidmantą nepaprastai stipri dermė. Paveiksluose atpažįstami pastatai, bažnyčios, jūra, vanduo, saulėlydžiai. Ir visa tai ekspresyvioje formoje susipina į vientisą vienį. Jis neišduoda savęs kaip klasikinės mokyklos meistro, tačiau kartu į save sugeria naujas, modernaus meno formas, taip sukurdamas savitą braižą“, – taip menininko kūrybą apibūdino Virginija Kochanskytė.  

 

Nidoje iki pat gegužės 29 d. reziduosiantis dailininkas ketina rengti asmenines pamokas norintiems įvaldyti piešimo akvarele techniką, tapybos ant šilko ir tapybos ant drobės akrilu bei sieninės tapybos technikas.

 

Vidmanto Vaitkevičiaus tapybos kolekcija „Neringa“ Nidos bendruomenės namuose bus eksponuojama iki gegužės 29 d. Parodą aplankyti galima nuo antradienio iki šeštadienio, 15–18 val.

 

Nuotr. autorius Aidas Macevičius

 

 

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija