Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

„Šokis plius miestas“ – šokio filmuose atskleidžiama ir Neringos architektūra

 

LRT TELEVIZIJOS, LRT PLIUS eteryje ir LRT.lt mediatekoje startavo projektas „Šokis plius miestas“ – Lietuvos architektūrą, šokį ir kiną apjungiantys vaizdo klipai. 3-ajame „Šokis plius miestas“ sezone iš 13 klipų net 2 skirti Neringai.
 

Šįmet LRT, Lietuvos šokio informacijos centras, „Architektūros fondas“, Šeiko šokio teatras, Visagino kultūros centras ir kino studija „Just a moment“ drauge sukūrė 13 naujų trumpo metro šokio filmų, kurie leis patirti šiuolaikinę Lietuvos architektūrą per šiuolaikinį šokį ir autentišką kinematografiją.

 

Pirmasis „Šokis plius miestas“ filmas, skirtas Neringai, nukelia į Nidos prieplauką, kurios ypatingą aurą atskleidžia režisierė, choreografė Agnija Šeiko, kinematografas Vytautas Jašauskas ir šokėjas Vytis Jankauskas. Vaizdo filmą jau galite peržiūrėti LRT mediatekoje

 

V. Jankausko judesiuose patirtis ir praradimų žymės, kartais nuovargis ir kartu lengvumas. Iš aukšto bokšto jis žvelgia į marių tolius su ilgesiu, o į save – su švelnia ironija.


Nidos prieplauka yra vėlyvojo modernizmo stiliaus pastatas, vienas išraiškingiausių Nidoje. Sukurtas jūrai, turtingas formomis, santūrus medžiagomis ir spalvomis. Formos kyla į viršų, medžiagos atliepia uosto charakterį, spalvos ramios. O vitrinos ir terasos įrėmina vaizdus į jūrą ir dangų – taip pastatas lyg išnyksta ir atiduoda pagarbą aplinkai.


1976 m. iškilusio pastato architektas – Alfredas Paulauskas. Rekonstrukcijos architektai – „LG projektai“ (G. Vieversys) ir „GAL architektai“ (A. Šablevičius, E. Buikaitė), 2019 m.

 

Antrasis projekto video filmas pristato Preilos gelbėjimo stotį. Filme šoka Mantas Stabačinskas ir Marius Pinigis. Vėjo malūnus kartu suko režisierė Agnija Šeiko ir operatorius / montažo režisierius Vytautas Jašauskas. Pastato architektas – Algirdas Sviderskas, renovacijos architektai – „Do Architects“. Antrąjį vaizdo filmą galite peržiūrėti LRT mediatekoje. 
 

Projekto prodiuseriai: LRT, Lietuvos šokio informacijos centras.

 

Filmų prodiuseriai: Lietuvos šokio informacijos centras, Just a moment, Šeiko šokio teatras, Visagino kultūros centras

 

Projekto partneris: Architektūros fondas

 

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, LRT, Visagino miesto savivaldybė, Klaipėdos miesto savivaldybė.

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje