Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Preiloje šventė – duris atveria atsinaujinusi biblioteka

 

Neringa gyvena išskirtinėmis šventinės nuotaikomis – gegužės 19 d. duris atvers atsinaujinusi Preilos biblioteka, įsikūrusi istorinėje raudonmūrėje prieškario mokykloje, pastatytoje 1907 metais.  

 

Preilos bibliotekos atidarymas – didelis įvykis bendruomenės gyvenime, nes su minėtu senosios mokyklos pastatu susiję daugelis vietos žmonių – Preilos pradinę mokyklą lankė arba jie patys, arba jų vaikai. Kai dėl mažo mokinių skaičiaus ši pradinė mokykla buvo uždaryta, joje įsikūrė Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos filialas, veikęs iki rekonstrukcijos pradžios.

 

Buvęs avarinės būklės mokyklos pastatas po tvarkybos darbų prikeltas antrajam gyvenimui – neatpažįstamai pasikeitė ne tik pirmojo, bet ir anksčiau niekada neįrengto mansardinio aukšto patalpos. Bendrame 223,77 kv. m. plote įsikūrė knygų abonementas, skaitykla su renginių sale, istorinė ekspozicija, pasakojanti Preilos gyvenvietės istoriją, edukacijų erdvė.

 

Anot Preiloje gimusio ir augusio Neringos mero Dariaus Jasaičio, džiugu, kad savivaldybei pavyko išsaugoti ir atnaujinti kultūros paveldui ir Neringos istorijai labai reikšmingą pastatą.

 

„Šis pastatas svarbus ne tik mūsų bendruomenei, bet ir ilgamečiams kurorto svečiams, kuriems apsilankymas Preilos bibliotekoje – neatsiejama atostogų tradicija. Įkvepianti jau pati bibliotekos vieta – Kuršių marių kaimynystė, tad tai, kad atnaujinant istorinį pastatą mums pavyko įrengti erdves ir kultūriniams susitikimams – kuria dar didesnę šios vietos vertę. Kur kitur Lietuvoje rasite bibliotekos pastatą su tokia istorija, su tokiu vaizdu, o nuo šiol ir atnaujintomis erdvėmis skaitymui, nuotoliniam darbui ir renginiams. Džiaugiuosi, kad ilgamečio Neringos savivaldybės mero Viganto Giedraičio puoselėta idėja prikelti senąją Preilos mokyklą naujam-kitam gyvenimui pagaliau išsipildė“, – naujais pokyčiais džiaugiasi  Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

 

Preilos bibliotekos atidarymo šventė sujungs kelių kartų preiliškius – specialiai šiai progai iš Vokietijos atvežtas kurėno modelis, pagamintas šioje Kuršių nerijos gyvenvietėje prieškariu gimusio Heinzo Kubillus. „Tėtis labai norėjo, kad šis laivas sugrįžtų į jo gimtinę Preilą“, – sakė dovaną įteikęs kuršininko sūnus Martinas Kubillus. Apie Preilos istoriją susirinkusiems kalbės istorikė doc. dr. Nijolė Strakauskaitė.

 

Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė džiaugiasi, kad šiuolaikinė biblioteka, tampanti mokymosi visą gyvenimą vieta, įsikūrė ne kur kitur, o mokykloje. Šios bibliotekos darbuotojai turės puikias darbo sąlygas, o lankytojai – šiuolaikinio žmogaus poreikius tenkinančią daugiafunkcinę kultūros erdvę, kur galima bus ne tik pasiimti naujų knygų, bet ir dirbti iš nuotolio skaityklos tyloje. Iš skaityklos atidarius duris patenkama į lauko terasą, esančią vos kelis metrus nuo marių kranto – tikimasi, kad ši terasa, kaip ir skaitykla, taps puikia poilsio ir renginių vieta. Į skaityklą jau atgabentas fortepijonas – juo bibliotekos atidarymo vakaro programoje skambins fortepijoninis duetas Sonata ir Rokas Zubovai, poeziją skaitys aktorė Kristina Švenčionytė.  

 

Valstybės saugomam avarinės būklės mokyklos pastatui renovuoti lėšų ieškota ne vienerius metus. Neringos savivaldybės administracijai pateikus paraišką, pavyko gauti finansavimą projektui „Paveldas gyvenimui“  (angl. k. Heritage4life). Jis įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir finansuojamas Europos sąjungos lėšomis.

 

Projekto biudžeto dalis, tenkanti Neringos savivaldybės administracijai – 517 996,04 EUR, iš jų  – 466 196,44 EUR finansuojama Europos Sąjungos lėšomis,  51 799,60 EUR – Neringos savivaldybės biudžeto lėšomis. Tvarkybos darbus atliko Telšiuose registruota įmonė UAB „Žimpra“.

 

Atnaujintos Preilos bibliotekos (Preilos g. 27) atidarymo šventė „Poezijos ir melodijos pavasaris“ vyks gegužės 19 d. nuo 16.30 val.

 

Jei šventėn vyksite automobiliu, labai prašome jį palikti automobilių stovėjimo aikštelėje, adresu Preilos g. 8B – ji yra tik įvažiavus į Preilą kairėje kelio pusėje (greta autobusų stotelės).

 

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik Neringos savivaldybės administracija ir ji negali būti taikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje