Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Paveldo objektų priežiūra: dėmesys prevencijai visada atsiperka

 

Rugsėjį Nidoje ir Juodkrantėje, lietuviškame paveldo objektų žemėlapyje išskirtinėje vilomis ir žvejų sodybomis, projekto FIXUS Mobilis komanda rengia konsultacijas ir praktinius mokymus kultūros paveldo objektų, istorinių statinių valdytojams ir suinteresuotai visuomenei.


 
Kultūros vertybių registre esančių objektų valdytojų ir kitų su paveldu bei istoriniais pastatais susijusių ir jais besidominčių žmonių laukia specialistų parengta programa, apimanti tiek teorinius, tiek praktinius objektų priežiūros klausimus. 

 

Prevencinės priežiūros specialistai iš projekto FIXUS siekia sutelkti paveldo objektų valdytojus ir koncentruotai pateikti aktualiausią informaciją apie valdomo turto priežiūrą. Susirinkusi auditorija bus mokoma, kaip praktiškai įgyvendinti kasmet pasikartojančius prevencinės priežiūros darbus: apžiūrėti ir valyti stogą, tikrinti ir valyti lietaus vandens nubėgimo sistemą bei prižiūrėti bei tvarkyti pajūrio architektūrai būdingas langines ir langų apvadus.

 

Rugsėjo 9 d. Nidoje (Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijoje Naglių g. 8) ir rugsėjo 10 d. Juodkrantėje (Liudviko Rėzos kultūros centre, L. Rėzos g. 8 B.), 18 val.vyks konsultacijos apie FIXUS projekto pagalbą, statinių prevencinę priežiūrą, teisės aktų reikalavimus, finansavimo mechanizmus ir kitus valdytojams rūpimus klausimus.

 

Praktiniai vienos dienos mokymai vyks rugsėjo 11 d. Vyks individualios, mobilios konsultacijos valdytojų objektuose, kurių metu specialistai atsakys į rūpimus klausimus apie kultūros paveldo priežiūrą, ką galima ir ko negalima daryti būtent Jūsų objektuose, o lygiagrečiai FIXUS projekte dalyvaujančio objekto – Žvejo namo – kieme vyks praktiniai mokymai.  Dalyviai praktiškai mokysis tvarkyti medinius pastato elementus: langines, vėjalentes, todėl kviečiami atsinešti ir savo langines. Praktiniai mokymai apims ir stogų bei lietaus vandens nuvedimo sistemų priežiūrą.

 

FIXUS Mobilis paslaugas gavusi etnografinės sodybos savininkė Rūta Stanevičienė džiaugiasi: “Nors sodybos statiniai, nepaisant jų amžiaus, yra pakankamai tvirti ir iki šių dienų tarnauja pagal paskirtį, jie, kaip ir kiekvienas senas daiktas, reikalauja išmanymo, specialių žinių ir atidumo juos prižiūrint. FIXUS profesionalumas viršijo mano lūkesčius –  gavau daug vertingų teorinių žinių ir praktinės pagalbos tvarkant neatidėliotinus pažeidimus.”

 

Konsultacijose ir mokymuose bus galima rasti visą informaciją apie FIXUS Mobilis, apžiūrėti mobiliąsias dirbtuves–mikroautobusus.

 

Rugsėjo 9 ir 10 d. Vykstančios konsultacijos yra atviros visuomenei. Į rugsėjo 11 d. vykstančias individualias konsultacijas ir mokymus reikalinga išankstinė registracija: https://forms.gle/76cdF4SNEkfmUfML6

 

Objektų savininkai ir valdytojai projektui FIXUS paraiškas gali teikti visą projekto laikotarpį, kol atrinktųjų sąrašas nepasieks 200 ribos. Šiuo metu apžiūroms ir darbams atrinkta virš 70 objektų, projektas bus vykdomas iki vėlyvo 2022 rudens. FIXUS projektą įgyvendina Kultūros paveldo centras kartu su Kultūros infrastruktūros centru. Projektas finansuojamas iš 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Kultūra“ lėšų.

 

 

Apie FIXUS Mobilis

 

FIXUS Mobilis  – tai prevencinės paveldo priežiūros sistemą diegiantis projektas. Visoje Lietuvoje esančius kultūros paveldo objektus trys projekto komandos lanko specialios įrangos kupinais autobusiukais. Dieną paskyrę objekto apžiūrai, specialistai kitąkart sugrįžta atlikti priežiūros darbų. Vėliau objekto valdytojai gauna FIXUS Mobilis komandos parengtą ataskaitą, kurioje užfiksuotos ir aprašytos laiko, drėgmės, kenkėjų ir kitų nepalankių veiksnių pažeistos pastato vietos bei rekomendacijos, kokie valdytojui įkandami priežiūros darbai galėtų prisidėti prie paveldo objekto sveikatos palaikymo.
 

Daugiau informacijos: www.fixusmobilis.lt

 

Nuotr. autorė Kristina Valasevičienė

 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje