Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Paroda „Vakar dabar 20/21“ – tapybos įkvėpta meno komunikacija

 

Pirmąjį spalio savaitgalį „Kultūros sala – Neringa“ kviečia į ypatingą renginį, pavadintą „Vakar dabar 20/21“. Nidoje bus eksponuojama Klaipėdos dailės studijos „Guboja“ dailininkų kūryba, kurią gyvai interpretuos teatralai, instaliacijų kūrėjai, muzikantai.

 

Anot parodos „Vakar dabar 20/21“ kuratorės, režisierės Jūratės Januškevičiūtės, ši paroda – tai erdvė, kurioje po daugelio metų vėl susitiks šeši jau amžinybėn išėję dailininkai, bičiuliai, dailės studijos „Guboja“ nariai. „Kita vertus, čia susitiks ir dabartiniai kūrėjai, keliaujantys atminties brydėmis ir ieškantys nemaraus meno apraiškų“, – sako J. Januškevičiūtė.

 

Parodoje bus eksponuojami Alfredo Petro Gužo (1933–2013), Aleksandro Ilginio (1937–2012), Vytauto Narmonto (1953–1998), Valdo Puzono (1962–2013), Aurelijaus Repčio (1957–2011) ir Vytauto Vičiulio (1951–1989) tapybos darbai. Naudodami įvairias teatrines priemones, dailininkus ir jų kūrybą pristatys Klaipėdos lėlių teatras, „Stalo teatras“, „Taško“ teatras, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos ir Neringos meno mokyklos moksleiviai.

 

„Tai yra meno rūšių komunikacija. Viena jų – tapyba – yra amžina. Ji ir vakar, ir dabar yra tokia pati. O teatras gyvas dabar, šią akimirką. Norėjome, kad jaunų žmonių akyse, interpretacijose dailės darbai gyventų dabar, – mintimis dalijosi parodos kuratorė J. Januškevičiūtė. – Šie tapybos darbai yra Lietuvos turtas. Norisi priminti, kad šie žmonės buvo ir kūrė labai įdomiai. Nors autoriai labai skirtingi, tačiau jų jausminės aplinkybės panašios“.

 

Klaipėdos dailės studiją „Guboja“ 1970 m. įkūrė Aleksandras Ilginis. Čia būrėsi moksleiviai, profesionalūs dailininkai ir mėgėjai, kūrybinės grupės nariai buvo ir minėti šeši dailininkai. Pasak J. Januškevičiūtės, kasmet studija rengdavo tapybos plenerus, iš kurių iki šiol atmintyje išliko pirmasis, vykęs Juodkrantėje.

 

Klaipėdos lėlių teatro kūrėja Aušra Bakanaitė sako, jog ją parodai „Vakar dabar 20/21“ skirtą instaliaciją sukurti inspiravo Alfredo Petro Gužo paveikslas „Svajotojas“. „Kūrėjo tema man pasirodė labai įdomi. Kad jo darbai ir kūriniai išlieka ilgiau nei jis pats“, – sako A. Bakanaitė. Instaliacijos pristatyme altu ir efektų prietaisu „loop station“ muziką atliks Larion Diakov. Instaliacija liks visos parodos metu, lankytojai galės „užeiti“ į paveikslą, nusifotografuoti.

 

Stalo teatro kūrėja Saulė Degutytė parodoje gyvai interpretuos dviejų autorių tapybos kūrinius. „Rinkausi tuos, kurie man pasirodė artimos sielos. Pastudijavus biografijas paaiškėjo, jog ir panašaus charakterio. Dailininkų kūrybai interpretuoti parodysime trumpą performansą su gyva muzika ir veiksmo tapyba, naudojant šviesos dažus „pittura di Saule colore“, – pasakoja S. Degutytė ir priduria, jog drauge su ja scenoje bus kompozitorė, muzikos terapeutė Snieguolė Dikčiūtė, skambės fortepijono ir smuiko garsai.

 

Teatralizuotą ekskursiją „Naktis 303“ sukūręs „Taško teatras“ Nidoje pristatys šios ekskursijos ištrauką. „Naktis 303“ – tai meninis eksperimentas, pro padidinamąjį uostamiesčio gyventojų minčių stiklą žvelgiantis į sovietmečio Klaipėdos dailininko ir restauratoriaus Vytauto Vičiulio gyvenimo ir kūrybos pėdsakus.

 

Renginys „Vakar dabar 20/21“ vyks spalio 2 d., šeštadienį, 15 val. Nidos bendruomenės namuose (Taikos g. 17). Dalyviams būtina turėti Galimybių pasą. Organizatorius – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“. Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Neringos savivaldybė.

 

Nuotr. autoriai Domas Rimeika ir Saulė Degutytė (veiksmo tapyba)

 

 

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija