Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Nidos meno kolonija švenčia dešimtmetį

 

Kovo 19 d. prieš 10 metų, duris atvėrė Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija. 2011 m. kovo 19 dieną lankytojams buvo atvertos studijos, viešosios erdvės ir svečių kambariai, taip švenčiant šios unikalios hibridinės institucijos pradžią – erdvės, kurioje pristatoma tarptautinė rezidencijų ir šiuolaikinio meno programa, erdvės VDA seminarams ir įvairiausiems Lietuvos ir tarptautinių meno bendruomenių susibūrimams.

 

Per pastaruosius 10 metų Nidos meno kolonija augo ir erdvėmis, ir turiniu, tapo vertinama bei pripažinta institucija, suteikiančia erdvę ir inicijuojančia daugialypę naują kūrybą Nidos meno kolonijoje, kitur Lietuvoje ir net užsienyje. Bet net ir tuomet, kai tiek daug visko vyksta aplink, NMK nepameta pradinės savo trajektorijos – šiais laikais ypatingai aktualaus siekio kultūros ir meno bendruomenei suteikti galimybes atsitraukti nuo darbų ir rasti laiko sau.

 

Akivaizdu, kad per visus šiuos metus daugybė žmonių prisidėjo prie NMK augimo ir vystymosi savo neišsemiamomis žiniomis ir idėjomis. Labai norėtume jums visiems padėkoti už rūpestį ir buvimą drauge visus šiuos 10 metų!

 

Norėdami pažymėti šią ypatingą progą, džiaugiamės galėdami pasidalinti grojaraščiu, kuriame sugulė menininkų, per pastaruosius 10 metų gyvenusių NMK studijose ir dalyvavusių NMK programose, kūriniai. Grojaraštis yra 2,5 valandų trukmės, sudarytas iš skirtingų muzikos žanrų ir garso kūrinių, daugelis kurių yra vienaip ar kitaip yra susiję su Nida ir NMK. 

 

Didelis ačiū menininkams, kurie dalijosi savo kūriniais ir bendradarbiavo kuriant šią kolektyvinę gimtadienio dovaną (grajaraštį rasite SOUNDCLOUD platformoje): 

 

      Bergur Anderson

      Simon Bayliss

      Magda Buczek

      Eglė Budvydytė

      Jokūbas Čižikas

      Marta Forsberg

      Wen Chin Fu

      Vytautas Germanavičius

      Susie Green

      Morten Norbye Halvorsen

      Emma Haugh

      Susanne Husse

      Barbara Kapusta

      Lina Lapelytė

      Ania Mokrzycka

      Thomas Mouna

      Evamaria Müller

      Jin Mustafa

      Nono

      Marie Raffn

      Lynette Smith

      Taavi Suisalu

      Theresa Stroetges

      Elin Már Øyen Vister

      Jessica Warboys

 

Šį, dešimtą savo gimtadienį Nidos meno kolonija planuoja švęsti įvairiausiuose kanaluose ištisus metus – taigi, sekite naujienas. Tikimės, jog jau visai netrukus vėl susitiksime Nidoje!

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija