Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Nidoje vieši lėlių ir objektų instaliacija „Tarp Žemės ir Dangaus“

 

Vasario 17 ir 18 d. Nidoje pristatoma Klaipėdos lėlių teatre sukurta lėlių ir objektų instaliacija „Tarp žemės ir dangaus“. Pasak kūrinio autorės ir režisierės Karolinos Jurkštaitės, instaliacija paliečia žmogaus gelmes bei dangaus aukštumas, žvaigždes ir planetas.

 

„Šiuolaikiniame pasaulyje vis aktualiau tampa gilintis į žmogaus vidinį pasaulį, atsigręžti į save. Gyvenant greito vartojimo laikmetyje mane šios temos jaudina. Natūraliai keliu klausimus, kaip žmogui išlaikyti pusiausvyrą tarp vidinio ir išorinio savęs, kaip nepasiduoti greitam gyvenimui, skubotumui, kaip išlikti savimi ir kokia yra viso „siūlomo“ pasaulio vertė“, – svarsto K. Jurkštaitė.

 

Pasak menininkės, lėlių ir objektų teatro instaliacijos idėja gimė svarstant, kokie mes, žmonės, galėtume būti, kokias savybes galėtume išsiugdyti, kad gyventume pilnavertį, taikų gyvenimą. „Nuolat jaučiau, kad instaliacija turėtų būti kaip nuolatinis judėjimas“, – sako režisierė.

 

„Ji kalba mums apie dangiškas žmogaus savybes, nuolatinę kaitą ir ritmus, lietuvišką grožį ir senovės Graikijos harmonijos prisiminimą. Apie tai, ką vertėtų prisiminti, puoselėti ir saugoti“, – mintimis dalijasi instaliacijos režisierė Karolina Jurkštaitė.

 

Lėlių ir objektų instaliacijos dailininkė – Birutė Sodeikaitė, kompozitorius – Kristijonas Lučinskas, šviesų dailininkas – Paulius Vendelis. Dailininkai kūrėjai: Guoda Korsakaitė, Angelina Furmaniuk, Gintarė Radvilavičiūtė, Deivyda Sakalauskaitė, Verdenė Monika Valkiūnaitė, Neringa Minkevičienė, Agnė Jablonskytė. Elektros ir automatikos inžinieriai: Edvardas Statkus, Edgaras Osinas, Mindaugas Šležas. Dekoracijų ir objektų techninių sprendimų autoriai: Aušra Bakanaitė, Karolis Makauskas. Tautodailininkė, karpinių meistrė – Odeta Tumėnaitė-Bražėnienė. Aktorė – Samanta Pinaitytė

 

Spektaklio premjera Klaipėdos lėlių teatre įvyko liepos 15 d. Lėlių ir objektų instaliacija yra skirta vaikams nuo 10 metų, jaunimui ir suaugusiesiems. 

 

Projektą įgyvendina Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“ ir Klaipėdos lėlių teatras. Projektas dalinai finansuotas Lietuvos kultūros tarybos

 

Vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija:

 

Vasario 17 d. 17.30 val.

https://forms.gle/TPvrmM3r4dM8if346

 

Vasario 18 d. 17.30 val.

https://forms.gle/wgX92euCqVMvmLWk7

 

Nuotr. autorius Kristijonas Lučinskas 

 

 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje