Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Nidoje – tarptautinė menininkų paroda „Sweet Dreams Foundation“

 

Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija (NMK) pristato parodą „Sweet Dreams Foundation”. Liepos 15 d. atsidarysiančią parodą, kurią rengia kuratorė iš Ukrainos Lesia Kulchynska, lydės netgi 14-os tarptautinių menininkų (-ių) tarpdisciplininiai, videomeno, skulptūros ir tapybos darbai. Parodos atidarymo proga Nidos meno kolonija taip pat rengia ir naujos skulptūros pristatymą, performansų ir muzikines programas Nidoje.

 

„Sweet Dreams Foundation” (liet. „Saldžių svajonių fondas”) paroda tęsis nuo liepos 16 d. – spalio 16 d. Lankymo valandos: antradieniais - sekmadieniais, 11-17 val. (E. A. Jonušo g. 3, Nida).

 

Dalyvaujantys menininkai: Agnė Juodvalkytė, Mila Kostiana, Anna Sorokovaya, Borys Kashapov, Christian Raduta, Daniela Palimariu, Dasha Chechushkova, Fattucchiere (Marta Margnetti ir Giada Olivotto), Jan Bachynsky, Kseniia Shcherbakova, Marta Margnetti, Natasha Kushnir ir Zoya Laktionova. Kuratorė: Lesia Kulchynska.

 

Parodoje kuratorė analizuoja buvimą Kuršių Nerijoje, šioje erdvėje, miškų paunksmėje, kurioje taip lengva pasiklysti svajonėse. Ar turėtume pasinaudoti šia galimybe? Būti saugiam iš pamatų drebinamame pasaulyje – privilegija; ir, greičiausiai, laikina. Kaip ja tinkamai pasinaudoti? Būnant saugiai pasiklydusiems mums tenka galimybė patyrinėti nežinią ir gludžiai prie jos prisitaikyti, pasiruošiant tikriesiems keblumams, tykantiems už šio svetingo miško pakraščių.

 

Parodos kuratorė Lesia Kulchynska teigia: „Visai netoli šios ramybės oazės vyksta karas. Karas – tai nestabilumo, nenuspėjamumo ir pavojų šaltinis. Karo metu ateitį galima tik spėlioti arba už ją melstis, bet ne ja pasikliauti. „Planavimas mane paralyžiuoja,“ – sakė mano bičiulis iš Ukrainos uostamiesčio Mariupolio – dabar nebeegzistuojančio, nes buvo nušluotas nuo žemės paviršiaus kartu su savo gyventojais. Planavimas, galimas „įprastame gyvenime“ su aiškia perspektyva, nežinios laikais neaktualus. Kokių dar turime strategijų susisaistyti su ateitimi ir pažaboti dabartį?”

 

Tarkim, kad esame įstrigę laikinumo būsenoje. Kad ir ką dabar patiriame, tai laikina. Nepaprastosios padėties taisyklės laikinos. Nepaprastosios padėties sąlygomis priimami sprendimai laikini. Namus palikę ir apsigyvenę kitur ten yra laikinai. Neaprėpiama parama, kurią gauname ir teikiame vieni kitiems, laikina. Kaip mums įsikurti šioje laikinoje erdvėje? Kaip įsirengti laikinus namus? Apie ką svajojame neturėdami jokios numatomos ateities?

 

Kai tikrovė griūva, svajotojai gali staiga įžvelgti savo asmeninę ypatingą misiją. Nėra nuspręsta, su kokiu pasauliu susidursime pasibaigus tranzicijos laikotarpiui. Svajotojų svajonės galėtų būti šio pasaulio pagrindas. Pasikalbėkim su jais.

 

Daugiau informacijos apie parodą ir dalyvaujančius menininkus čia.

 

„Sweet Dreams Foundation“ finansuojama Lietuvos kultūros tarybos, Ukrainos ekstremalių situacijų meno fondo ir Gėtės instituto. Lėšos skirtos paremti Ukrainos menininkus ir kultūros darbuotojus skiriamos Gėtės instituto.

 

Nuotr. dizainas Mila Kostiana. 

 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje