Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Neringos vasaros sezono atidarymas: spektaklis-kelionė kvies patirti krašto legendas

 

Šeiko šokio teatras ir „Neringa – Kultūros sala“ kviečia panirti į magišką teatro ir gamtos patirtį spektaklyje - kelionėje „LAIKAS NĖ(e)RIMUI“. Tai unikalus, specialiai Neringai kurtas kūrinys, kuriame meistriškai susilieja Kuršių Nerijos gamtos grožis, šokis, tekstas ir muzika. Sekdami šokėjus ir per ausines klausydami autorinio garso takelio, žiūrovai panirs į fantastinę erdvę, kurioje galės gyvai patirti Neringos legendas. Valandą trunkantis reginys Nidoje, tarp trijų molų, bus pristatomas du savaitgalius birželio 4-5 ir 10-11 dienomis.

 

Renginio išskirtinumas – neįprastas, choreografės, režisierės Agnijos Šeiko ir Šeiko šokio teatro ištobulintas formatas, sukuriantis pojūtį tarsi būtum atsidūręs kine. Renginyje šoka ir vaidina trys dešimtys atlikėjų, tarp kurių Šeiko šokio teatras, Taško teatras, Neringos bendruomenė, Benas Šarka. Nidos marių ir kopų foną papildo organiška scenografija, minimalistiniai, belaikiai Sandros Straukaitės kurti kostiumai, o ausinėse skamba tarp istorijos ir mito balansuojantis tekstas ir muzika.

 

„Kviečiame į Neringą pažvelgti ne tik kaip į atostogų vietą. Žiūrovai galės dalyvauti spektaklyje-kelionėje be didelių scenų, garso, šviesų, siekiame išvengti patoso ir klišių. Istoriniai faktai, dokumentika, pasakojimai supinami į libretą  ir perduodami žiūrovams ausinių pagalba.“ – kūrinio idėją pristatė spektaklio režisierė ir choreografė Agnija Šeiko.

 

Spektaklio kūrėjai pabrėžia – Kuršių nerija yra unikali gamtos ir žmogaus rankų sukurta sala. Čia nuo seno gyveno klajokliai žvejai ir klajoklės kopos, XVI amžiuje pasirodė kunigai ir mokytojai, XIX-ame – gintaro kasėjai ir medžių sodintojai, archeologai ir dailininkai. Kiekvienas iš jų savaip atrado Neringos išskirtines savybes ir natūralų gamtos prieglobstį.

 

„Šis spektaklis sukurtas iš mito, istorinio ir archeologinio pasakojimo, iš kasdienės rutinos, rūke išnyrančio kraštovaizdžio, žmonių santykių, ironijos šešėlio, siekiant patalpinti žiūrovą į savotišką smėlio laikrodį. Pirmiausia pasirodo mitologinis sluoksnis, kuriame skleidžiasi milžinės Nerijos mitinis pasakojimas. Tuomet prieiname prie archeologinių kasinėjimų Kuršių nerijoje, iš kurių vienas plačiausių tyrimų – archeologijos motina vadinamos Rimutės Rimantienės kasinėjimai. Buitiniai patyrimai apima žvejybos temą, senąją bumbinimo tradiciją, o tuomet atsigręžiame į žmones, kurie, įkvėpti šio kraštovaizdžio, čia kūrė: Liudvikėlį Rėzą, į Nidos dailininkų kolonijos menininkus, į Tomą Manną, į L. Rėzos premijos laureatus, suvokiančius Kuršių neriją kaip unikalią pasaulio salą.“ – spektaklio prasminius sluoksnius atskleidė scenarijaus autorė Sondra Simana.

 

Ausinėse skambančiam tekstui atmosferą kuria specialiai šiam renginiui paruoštas muzikinis takelis. Tai tarp mistikos ir tikrovės, tarp laukinio minimalizmo ir savito, vaizdingo, spalvingo, teatrališko skambesio balansuojantis garso takelis, prie kurio autorystės prisidėjo visas būrys muzikantų: Donatas Bielkauskas, Vladimiras Konstantinovas, išskirtinio balso savininkė Karina Novikova, Larion Dyakov, teatro šamanas Benas Šarka bei garso režisierius Kristijonas Lučinskas. Žiūrovai taip pat atpažins pamėgtų aktorių balsus, tarp kurių Mikas Urbonas, Edvardas Brazys bei Darius Meškauskas.

 

Kurdami spektaklio-kelionės scenografiją ir kostiumus, menininkai siekė žiūrovą atitraukti nuo kasdienės rutinos, kad būtų tik gamtos vaizdas – akiai, o garsas – ausiai, atsisakyta visų spindinčių šiuolaikinio renginio atributų: jokių ekranų, didelio garso, saugant Neringos tylą. Žiūrovas kviečiamas įsižiūrėti, sustoti, paklausyti, išgirsti.

 

„Galvodami apie šį renginį, siekėme natūralumo su aplinka, kurioje nusprendėme dirbti. Kas gali būti gražiau už vandenį, kopą ir dangų. Niekas nepastatys gražesnio scenovaizdžio nei gamta, nieks neapšvies vaizdo gražiau, nei besileidžianti saulė“ – apie reginio vizualiąją dalį pasakojo scenografė Sigita Šimkūnaitė.

 

Praėjusią vasarą „Neringa – Lietuvos kultūros sostinė 2021“ metus atidaręs spektaklis-kelionė „LAIKAS NĖ(e)RIMUI“ šįmet kartojamas paskutinį kartą ir vėliau nuguls į teatro archyvą. Bilietus platina www.bilietai.lt.

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje