Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Neringos miesto Garbės piliečio vardas suteiktas Kazimierui Mizgiriui

 

Liepos 10-ąją Nidos Romos katalikų bažnyčios amfiteatre vykusioje iškilmingoje ceremonijoje Kazimierui Mizgiriui, gerai žinomam menininkui, visuomenės veikėjui, buvo įteiktos Neringos miesto Garbės piliečio regalijos. Šis titulas Neringos savivaldybės tarybos sprendimu K. Mizgiriui buvo suteiktas už nuopelnus ir pastangas garsinant Kuršių neriją, pasitelkus fotografijos meną, parodinę, leidybinę, muziejinę veiklą Lietuvoje ir užsienyje. Tą pačią dieną lankytojams buvo atvertas ir naujasis Mizgirių gintaro muziejus – dovana Lietuvos kultūros sostinei Neringai.

 

Anot Neringos mero Dariaus Jasaičio, miesto Garbės piliečio titulo suteikimas – tai labai svarbus ir atsakingas procesas, tam keliami aukšti reikalavimai, apie siūlomą kandidatą/-us diskutuojama savivaldybės tarybos posėdyje, tuomet priimamas sprendimas – tokiu keliu pildosi Neringos savivaldybės Garbės piliečių – išskirtinių mūsų krašto asmenybių – gretos.

 

„Be galo didžiuojuosi, kad mūsų pamario krašte, Neringoje, gyvena, kuria, dirba tokie žmonės kaip Mizgirių šeima. Kazimierą iš tiesų galiu drąsiai vadinti asmenybe, kurios talentas ir darbai kalba patys už save. Visi žinome kiek darbų jis nuveikė, kiek kūrybos, istorijos ir autentiškumo atskleidė Lietuvos žmonėms ir pasauliui, ir tikiu, žinau, kad šie jų darbai bus tęsiami ir ateityje. Tad noriu nuoširdžiai pasveikinti, padėkoti už kasdien kuriamą vertę ir palinkėti to neblėstančio entuziazmo ateityje. Gražių ir prasmingų darbų, Kazimierai.“ – kalbėjo D. Jasaitis.

 

Kazimieras Mizgiris kartu su žmona Virginija įkūrė Gintaro galeriją-muziejų Vilniuje ir Nidoje, Baltijos gintaro meno centrą, Menininkų namus, atidarė galerijas „Kurėnas“ ir „Kryžių kalnas“, kur per muziejinę, parodinę veiklą išryškino gintaro vertę ir galimybes. Plečiant gintaro populiarinimo geografiją, buvo sukurta kilnojama ekspozicija „Baltijos gintaras: istorija ir dizainas“, kuri apkeliavo daugelį pasaulio šalių: Islandiją, Kanadą, Belgiją, JAV (Vašingtoną ir Čikagą), buvo eksponuota ir Europos kultūros fondo organizuotame šiuolaikinio meno festivalyje Vittoriano muziejuje, Romoje. K. Mizgiris Lietuvai atstovauja Pasaulinėje gintaro taryboje (World Amber Consil).

 

„Kazimieras Mizgiris kartu su žmona Virginija savo vizijai ištikimi daugybę metų. Jų nuopelnas yra Baltijos gintaro meno centras, Menininkų namai, kelios galerijos, jau nekalbant apie jų parodinę, leidybinę, fotografinę veiklą. Šiandien esame naujo įvykio liudininkai – Nidoje atidaromas naujas gintaro muziejus, į kurį sudėta tiek įdirbio, idėjų, ypatingos vertės eksponatų ir, žinoma, širdies. Nuostabu, kad tai yra visiškai privati iniciatyva, tarsi vainikuojanti visą Mizgirių šeimos įdirbį, visą ilgametę patirtį. Tai – muziejus, kurio idėja kilo iš paties jo kūrėjų gyvenimo, iš jų atsidavimo gintaro istorijai ir gintaro menui.“ - kalbėjo LR kultūros ministras Simonas Kairys.

 

K. ir V. Mizgiriai šiandien lankytojams atvėrė naujo, jų pačių iniciatyva įkurdinto, Gintaro muziejaus, esančio Nidoje, Naglių g. 27, duris. Čia eksponuojami itin reti gintarai, iš šio mineralo pagaminti meno kūriniai, o virtualūs pasakojimai, eksponatus reprezentuojanti informacija apie gintaro susidarymą, įvairias jo formas, spalvas, inkliuzus, gavybos būdus bei gintarą kultūroje pateikiama specialiuose ekranuose. Muziejuje veiks ir praktinių užsiėmimų erdvė, kurioje per menines išraiškos priemones galima sužinoti pagrindines fizikines ir gydomąsias gintaro savybes, o liečiamuose ekranuose galima naudotis gintaro enciklopedija. Kaip teigė įkūrėjai, čia yra sukaupti lobiai, kurių kiekvienas turi savo istoriją - po gabalėlį iš įvairių vietų išgaudyti, sunešti, jie atsidūrė šioje gintaro šventykloje.

 

„Vertinu ir dėkoju už man suteiktą Neringos miesto Garbės piliečio vardą – tai iš tiesų širdžiai brangus titulas, ir jis tampa ypač svarbus, kai su žmona Virginija esame šio krašto senbuviai, eilę metų čia gyvenę, kūrę, puoselėję ir garsinę išskirtines tradicijas, nes likimas mus atvedė į šią ypatingą salą ne tik grožėtis ja, bet ir atlikti Visatos pavestą misiją. – mintimis dalinos K. Mizgiris. – Be to, turime dar daug svajonių ir neįgyvendintų planų, todėl pažadame, kad ir toliau garsinsime Neringos vardą bei Lietuvos auksą – gintarą, atskleisdami jo meninę vertę šiuolaikinėje plotmėje.“

 

Neringos miesto Garbės piliečio vardas už ypatingus nuopelnus Neringai suteikiamas nuo 1999-ųjų metų ir šiemet jau devintąjį kartą. Šis vardas taip pat suteiktas architektui Algimantui Zavišai, prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui, menininkui, Kuršių nerijos paveldo puoselėtojui Eduardui Antanui Jonušui, ilgamečiam Neringos merui Stasiui Mikeliui, dešimtmetį Neringai vadovavusiam Aloyzui Pusliui, Seimo nariui, diplomatui Antanui Vinkui, prezidentui Valdui Adamkui ir pedagogei, rašytojai, visuomenės veikėjai Aldonai Balsevičienei. Garbės piliečio vardas gali būti suteikiamas Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams.

 

Nuotr. autorius Domas Rimeika

 

 

 

 

 

 

 

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija