Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Neringoje kuriamos „žaibo“ operos

 

Vaikai kuria ir atlieka operas vaikams. Skamba neįtikėtinai? Neringoje startavusio projekto „Žaibo opera“ (angl. „Snappy opera“) metu vos per keletą mėnesių bus sukurtos ir pastatytos trys operos vaikams su visais jos elementais – dainininkais, muzikantais, režisūra bei scenografija.

 

„Žaibo opera“ – 10 minučių trukmės vaikų opera vaikams, griaunanti klaidingą suvokimą, jog opera yra sudėtingas muzikos žanras.

 

Jos kūrybiniame procese formuojama žaisminga, akimirksnio kūrybinė atmosfera, pasitelkiant Didžiosios Britanijos „Mahogany“ operos teatre sėkmingai veikiančias operos teatro praktikas ir metodologiją, kurią Neringoje pristato menininkas Frederic Wake-Walker.

 

Idėja gimtojoje Neringoje ir kaimynystėje, Klaipėdoje, kurti šio žanro operas kilo operos solistei Laurynai Bendžiūnaitei.

 

„Snappy Operas“ yra laimėjimus skinanti Didžiosios Britanijos meninė edukacinė programa, skirta vaikams. O mes esame pirmieji, kurie statysime snapp’ius už Britanijos ribų“, – apie „Žaibo operą“ savaitraščiui „7 meno dienos“ pasakojo operos solistė Lauryna Bendžiūnaitė. – Mano didžiulis noras, kad pirmieji juos patirtų pajūrio vaikai, pildosi jau dabar. Tai opera, besirandanti tarytum spragtelėjus pirštais ir trunkanti vos 10 minučių. Ją galima vadinti „žaibiška opera“, taip radosi pavadinimas ir grotažymė #žaibopera. Su mažaisiais dirba profesionalūs režisieriai, muzikantai, kompozitoriai, čia yra visi elementai, reikalingi statant operą. Tačiau pats pagrindinis šio projekto dalyvis, diktuojantis visas sąlygas, – vaikas. Tokioje operoje nėra solistų. Tai visiškai kitoks būdas rašyti, statyti ir atlikti operą.“ 

 

„Žaibo operos“ kūrybinė komanda – muzikos vadovas Vytautas Valys, režisierė Evelina Šimelionė, libreto vertėjas Virginijus Pupšys. Atlikėjai – Neringos gimnazijos, Neringos meno mokyklos, Klaipėdos Vydūno gimnazijos, Klaipėdos Eduardo Balsio menu gimnazijos auklėtiniai ir mokytojai.

 

Projekto organizatorius – Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“. Projektą remia Neringos savivaldybė.

 

Nuotr. autorė Edita Lubickaitė. 

 

 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje