Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Lietuvos kariuomenė informuoja nerimaujančius: atostogauti Neringoje saugu

 

Rusijos Federacijos pradėtas karas prieš Ukrainą sukrėtė visą pasaulį. Natūralu, ne tik į turizmo sektorių, bet ir į kiekvieno mūsų gyvenimą įnešė nežinomybės, neapibrėžtumo ir baimės. Girdime ir jaučiame, jog ne vienam planuojančiam įprastas atostogas Neringoje, kurorto kaimynystėje esanti Rusijos Federacijos Kaliningrado sritis kelia saugumo klausimų. Faktais besidalijanti Lietuvos kariuomenė sako: situacija Rusijos Kaliningrado srityje yra stabili ir nuolat stebima.

 

Norėdami nuraminti Neringos pasiilgusius svečius ir įnešti aiškumo, dalijamės Lietuvos kariuomenės pateikiama informacija apie esamą situaciją:

 

Pirma, Rusijos pajėgų karinis aktyvumas Rusijos Kaliningrado srityje yra stebimas ir jis yra nepakitęs, taip pat Rusijos pajėgų sudėtis Kaliningrade nesiskiria nuo mums įprastos – stovi tie patys daliniai.

 

Antra, situacija Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje stebima ir Lietuvos, ir kitų NATO šalių žvalgybiniais pajėgumais. Apie situaciją kasdien informuojami valstybės pareigūnai, tai yra rutina, kuri jau tęsiasi metų metus. Apie gyventojams reikšmingus situacijos pakitimus būtų informuojama nedelsiant.

 

Trečia, šiame regione dislokuotos Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos bei koviniai Sausumos pajėgų ir Specialiųjų operacijų pajėgų vienetai.

 

Ketvirta, NATO sąjungininkų skaičius Lietuvoje šiandien siekia 3000 karių, su savimi turinčių tankus „Leopard“ ir „Abrams“, artilerijos bei artimojo nuotolio oro gynybos sistemas.

 

Na ir penkta – nuolat stebima ir Lietuvos oro erdvė bei jos prieigos, prireikus kontrolę užtikrina šiuo metu Šiauliuose budintys 13 NATO sąjungininkų naikintuvų.

 

Lietuvos kariuomenė apibendrina: važiuokime į Neringą ir neužmirškime sau priimtiniausiu būdu padėti už laisvę kovojančiai Ukrainai.

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija