Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Kviečiame aplankyti virtualią Vaclovo Strauko fotografijų parodą „Neringos kopos“

 

Rugsėjo 14 d. Neringos mero fotografijos premija buvo skirta a.a. Vaclovui Straukui už fotografijos ciklą „Kopos“ (1975). Vaclovo Strauko kandidatūrą Neringos mero fotografijos premijai teikė Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius.

 

Įprasmindamas šį svarbų ir prasmingą apdovanojimą, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius sukūrė virtualią Vaclovo Strauko fotografijų parodą „Neringos kopos“.

 

Maloniai kviečiame apsilankyti parodoje čia: https://photoklaipeda.lt/vt/vstraukas/

 

- - -

 

Vaclovas Straukas (1923–2017) yra vienas žymiausių Lietuvos fotografų, meninės fotografijos patriarchas, visą savo kūrybą paskyręs Neringai, Klaipėdai ir Klaipėdos kraštui, savo fotografijose užfiksavo krašto grožį, pamario žmones, jų darbą, gamtovaizdžius ir daugybę kitų temų. 1975 metais fotografass sukūrė ciklą „Kopos“. Ypatingas šio ciklo filosofiškumas ir epiškumas susilieja su autoriaus menine nuojauta, o tikslūs planų santykiai, ritminga baltos ir juodos spalvos kaita suteikia nuotraukoms patrauklumo ir muzikalumo, joms visai nekenkia ir sentimentalumo bei savotiško naivaus pasaulio traktavimo kruopelė. Lyrinis pasaulio suvokimas – bene svarbiausias V. Strauko kūrybos bruožas. Neringos kopų nuotraukas fotografas kūrė visais metų laikais, esant įvairiausiam apšvietimui. Smėlynai, vandenys, debesys, žolių kuokštai ar sniego lopiniai – ne pretekstas išgauti plastinius efektus, o lyriškas šio nuostabaus žemės kampelio  paveikslas. Vaclovo Strauko pasaulis – tai lyg dovana, didžiausias gėris ir harmonija, saulės, vandens, debesų, žolės, smėlio begalinis džiaugsmas.

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija