Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Kuršių nerijos istorijos muziejus turizmo sezoną atidaro su nauja ekspozicija

 

Atostogoms Neringoje besiruošiantys Lietuvos gyventojai ir svečiai šį sezoną kviečiami apsilankyti atsinaujinusiame Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53). Jau šį šeštadienį, birželio 4 d., 15 val. čia bus oficialiai atidaryta moderni ekspozicija, apžvelgianti svarbiausius krašto praeities puslapius. Ji sukurta įgyvendinant Europos Sąjungos finansuojamą tarptautinį projektą „Immanuelis Kantas ir Thomas Mannas: genius loci – regiono dvasia“.

 

Kuršių nerijos istorinės praeities spalvoms atskleisti pakanka paminėti bent kelis reiškinius: Nidos akmens amžiaus gyvenvietės – vienas įdomiausių šalies archeologų tyrimų objektų, per kopas driekęsis pašto kelias XVII-XVIII a. buvo reikšminga transporto arterija tarp Europos sostinių ir Rusijos bei geopolitinių įvykių liudininkas; XIX a. ir XX a. amžių sandūroje Kuršių nerijos gyvenvietės tapo meno bohemos bei intelektualų pamėgta susitikimų vieta, o galiausiai – europiečių pamėgtais kurortais.

 

„Kviečiame svečius susipažinti su šiais bei kitais Kuršių nerijos praeities puslapiais iki pat mūsų dienų. Interaktyvioje kelionėje lankytojus lydės viso projekto jungtimi tapęs XX a. vokiečių rašytojas, Nobelio premijos laureatas Thomas Mannas – viena žinomiausių istorinių asmenybių, pamėgusių Nidą nuo pirmojo savo apsilankymo“, – akcentavo dr. Lina Motuzienė, įstaigos Neringos muziejai, kurios dalimi yra Kuršių nerijos istorijos muziejus, direktorė.

 

Pertvarkius ekspoziciją, ši papildyta naujais eksponatais, kurie iki šiol buvo laikomi muziejaus saugyklose. Taip pat panaudoti vaizdo ir garso įrašai – pokalbiai su vietos gyventojais, tarptautinio Th. Manno festivalio, kuris šiemet vyks jau 26-ąjį kartą, kuratoriais, pritaikyti kiti aktualūs technologiniai bei kūrybiniai sprendimai. Drauge išsaugota galimybė gretimoje muziejaus erdvėje rengti laikinas parodas, skaitymus, kino peržiūras – tokie renginiai, ypač vasarą, sulaukia didelio atostogautojų dėmesio.

 

Neringos kultūrininkų ambicija puoselėti istorijos muziejų taip pat turi tęstinumą. Pirmasis istorijos muziejus Kuršių nerijoje įkurtas dar 1933 m. vietos mokytojo iniciatyva, tačiau buvo suniokotas pokariu. Sovietmečiu muziejaus idėja buvo atgaivinta, o 2001 m. jis įsikūrė dabartiniame pastate, kurį dalijasi su Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešąja biblioteka.

 

Įsimintinus muziejaus istorijos faktus apžvelgia ir praeities vaizdus primena naujas svečiams iš Lietuvos bei užsienio skirtas lankstinukas. Jo, kaip ir kelionių gido „Dvi dienos su genius loci. Immanuelio Kanto ir Thomo Manno pėdsakais“, kuriame pateikiami istorikių Linos Motuzienės ir Nijolės Strakauskaitės atrinkti  faktai apie dviejų iškilių asmenybių atminimo ženklus Klaipėdoje bei Nidoje, leidyba taip pat finansuota projekto lėšomis. Projekto „Immanuelis Kantas ir Thomas Mannas: genius loci – regiono dvasia“ pristatymuose jau dalyvavo vietos bendruomenė, žiniasklaidos atstovai bei gidai.

 

Projektas „Immanuelis Kantas ir Thomas Mannas: genius loci – vietos dvasia” (“Immanuel Kant and Thomas Mann: Genius loci – a spirit of the region”) įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos pagal sutartį 1S-195, 2020-06-05. Už publikacijos turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje