Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Kovo 11-oji Neringoje sutelks ties pagrindine vertybe – visų mūsų laisve

 

1990 metais nepriklausomybę atgavusi Lietuvos valstybė pradėjo kelią vidinės ir išorinės laisvės link. Šiandien savo kovą už laisvę išgyvena ukrainiečių tauta. Tad Kovo 11-ąją Neringoje vyksiantys Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirti renginiai, pasak organizatorių, vyks solidarumo su Ukraina dvasioje.

 

„Šiandienos įvykių kontekste Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – įgauna ypatingą reikšmę, sužadina daugybę emocijų ir sutelkia ties pagrindine vertybe – visų mūsų laisve. Tad dalyvaujant viltį bei vienybę su Ukraina simbolizuojančiuose renginiuose ar kitaip minint šią Lietuvai svarbią dieną, kviečiu ne tik mintyse išreikšti pagarbą už mus kovojusiems, bet ir šiuo metu pas mus atvykstantiems ar savo šalyje kovojantiems ukrainiečiams – palaikykime, priimkime ir visokeriopai juos paremkime, nes šiandien jų šalis kaunasi taip pat ir už mūsų visų laisvę", – kalbėjo Neringos meras Darius Jasaitis.

 

Kovo 11 d. 11 val. Juodkrantėje Liudviko Rėzos kultūros centras kviečia į 11 kilometrų pėsčiųjų žygį „Už laisvę ir taiką“. Iškilmingai žingsniuojant Juodkrantės mišku bus nešama Lietuvos valstybinė vėliava. Simboliškai paminėti ir pasidžiaugti savo šalies laisve, kurios trapumą dabar itin jaučiame, bei išreikšti viltį ir palaikymą ukrainiečių tautai bus galima ir 12 val. Preiloje organizuojamame „Laisvės žygyje“, kuris ves iki Pervalkos.

 

Kovo 11-ąją 15.00 val. Nidos bendruomenės namuose vyks koncertas „Vienybėje sustoję“. Jame ne tiks skambės įkvepiančios laisvės dainos, bet ir bus atidaryta Viganto Giedraičio fotografijų paroda „Kad žemėje žydėtų gėlės...“.

 

„Didžiausias stebuklas gamtoje – gyvybė, o spalvomis nepralenkiamos – gėlės. Keletą metų puoselėjau mintį, tuo spalvų stebuklu pasidalinti su visais, pakviesti į tą pasaulį ir padovanoti mamoms, mylimiausiems žmonėms, nudžiuginti kiekvieną gamtos mylėtoją nenuskinta gėle. Deja, vasario 24-osios rytas viską pakeitė. Karas. Rusija užpuolė Ukrainą. Būtent tada supratau, kad šią parodą skirsiu Ukrainos žmonėms“, – mintimis dalijosi V. Giedraitis.

 

Po įspūdingomis žydinčių gėlių nuotraukomis mintis apie šį karą ir Ukrainą parašė Neringos gimnazijos mokiniai, darželinukai. „Tėti, o kodėl reikia šaudyti ir sprogdinti laisvę?“, „Mama, ar putinas turi vaikų?“, – tik keli klausimai, kylantys karą Ukrainoje iš toli stebintiems neringiškiams vaikams.

 

Koncerte „Vienybėje sustoję“ dalyvaus Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ moterų choras „Smiltatė“ (vad. V. Valys), kapela „Joldija“ (vad. L. Vainutis), Neringos meno mokyklos auklėtiniai.

 

Kovo 11-osios minėjimą vainikuos akcija „Laisvės švyturiai negęsta“. 19 val. vienu metu bus įžiebti švyturiai abiejuose Kuršių marių krantuose – Nidoje ir Ventės rage.

 

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai Kuršių nerijos nacionalinis parkas dedikuoja žygį „Parnidžio takais“. Kovo 25 d. 16.00 val. dideli ir maži kviečiami kartu su Kuršių nerijos nacionalinio parko gide pakeliauti gražiausiomis Kuršių nerijos vietomis, pasigrožėti kopų ir pamario panoramomis.

 

Kovo 11-osios renginių metu kviečiama prisidėti prie organizacijų, iniciatyvų, generuojančių paramą Ukrainos žmonėms, išgyvenantiems karą: Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, organizacijos „BLUE/YELLOW“, iniciatyvos „Stiprūs kartu“.

 

Daugiau informacijos apie renginius: www.kulturossala.lt  

 

Nuotr. autorius Gintautas Beržinskas

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija