Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

„KantoManija“: Kuršių nerijos istorija atgis naujoje muziejaus ekspozicijoje

 

Ar akmens amžiuje Neringoje buvo kopos? Kuo kelionė Kuršių nerijos pašto keliu priminė dabartinį Dakaro ralį? Atsakymai į šiuos ir daugybę kitų klausimų bus pateikti atnaujintoje Kuršių nerijos istorijos muziejaus, jau beveik du dešimtmečius veikiančio specialiai jam skirtame pastate Nidos Pamario gatvėje, ekspozicijoje. Ši iniciatyva – Neringos bei Kaliningrado srities kultūros organizacijų inicijuoto tarptautinio projekto dalis.

 

Pernai pradėtas valstybinės Kaliningrado organizacijos „Katedra“ ir biudžetinės įstaigos Neringos muziejų projektas „Immanuelis Kantas ir Thomas Mannas: Genius loci regiono dvasia“, sutrumpintai – „Kantomannia“, yra remiamas 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos. Dvejus metus vyksiančios iniciatyvos sumanytojai siekia vystyti kultūrinius mainus ir turizmą regione.

 

Šiuo metu Neringos muziejai vykdo konkursą naujai ekspozicijai „Kelias“ Kuršių nerijos istorijos muziejuje įrengti. Anot įstaigos direktorės, istorikės dr. Linos Motuzienės, ekspozicija, skirta krašto praeičiai apžvelgti, bus išdėstyta dviejose skirtingo aukščio muziejaus erdvėse. Tad šis pasikeis neatpažįstamai.

 

Lankytojams norima pristatyti reikšmingiausius šios unikalios vietovės istorijos puslapius – nuo akmens amžiaus ir pirmųjų gyvenviečių atsiradimo iki XVII-XVIII a. susiformavusio pašto kelio, kuriuo per Nidą ir kitas krašto gyvenvietes tarp Europos sostinių ir Peterburgo keliavo to meto valstybių vadovai ir kitos istorinėmis tapusios asmenybės, XX a. I pusės geopolitinių lūžių, Neringos miesto įkūrimo 1961 m. ir Nepriklausomybės atkūrimo. Planuojama, kad svečiai naująją ekspoziciją galės apžiūrėti kitąmet.

 

„Inovatyvūs technologiniai sprendimai – šių dienų ženklas daugelyje sričių. Ne išimtis ir muziejininkystė. Siekiame, kad naujoji ekspozicija įdomiausius Kuršių nerijos praeities momentus perteiktų lankytojui artima modernia kalba, o drauge leistų naujai įvertinti ne tik kurortinį žavesį, bet ir istorinį unikalumą“, – sakė dr. L. Motuzienė.

 

Projekto metu inicijuojamos ne tik naujos ekspozicijos bei kultūrinio turizmo maršrutai, bet ir renginiai vietos bendruomenei. Neringoje sėkmingai įsibėgėjus gyventojų skiepijimui nuo COVID-19, galima grįžti prie pradinių projekto planų, kuriuos laikinai koregavo pandemija. Šį mėnesį vyks neringiškiams skirtos kūrybinės dirbtuvės.

 

Klaipėdietės kultūros edukatorės bei kuratorės Inga Norkūnienė ir Lina Jaruševičiūtė dalyvius pakvies eksperimentuoti, ieškant geriausiai vietos dvasią bei paveldą atspindinčių simbolių ir idėjų. Kūrybinės sesijos bus tęstinės – jų metu planuojama sukurti prototipus, pagal kuriuos ateityje bus galima gaminti tikrus suvenyrus.

 

Projektas „KantoMannia“ sujungė Nidos kurorto ir Vesiolovkos (liet. Jučių) gyvenvietės Černiachovsko rajone – vietovių, kurios kadaise buvo Prūsijos karalystės, kiek vėliau – Vokietijos žemėlapio dalis, o šiuo metu yra Lietuvos ir Rusijos Federacijos teritorijoje, bendruomenes. Jo pavadinimą įkvėpė vokiečių filosofas Immanuelis Kantas ir rašytojas Thomas Mannas, mielai lankydavęsi Kuršių nerijoje ir Karaliaučiaus krašte. Abiejose valstybėse veikia genijų palikimą įprasminančios kultūros įstaigos.

 

Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Projekto biudžetas – 408 316,81 EUR.

Finansuojamos programos suma – 367485,13 EUR

 

 

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija