Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Ką reiškia gyventi UNESCO teritorijoje? Kultūros sala Neringa kviečia į tarptautinę konferenciją

 

Lapkričio 30 d. Neringa organizuoja vieną iš paskutiniųjų projekto „Neringa – Lietuvos kultūros sostinė 2021“ renginių – tarptautinę konferenciją „PROTECT = saugoti ar dalintis? Ką reiškia gyventi UNESCO teritorijoje?“ Konferencija vyks Neringos savivaldybės posėdžių salėje ir bus tiesiogiai transliuojama Facebook puslapyje „Kultūros sala“.

 

Terminas „saugoti" gali reikšti „aptverti ir archyvuoti" arba priešingai – „skleisti ir dalintis". Tai itin jautrus klausimas Kuršių nerijos teritorijoje, kuriai 2000 m. suteiktas UNESCO statusas. Viena vertus, vietovei suteiktas „kokybės ženklas" ir būtina jį teisingai naudoti, antra – vietos gyventojai ir verslas įžvelgia papildomus draudimus ir suvaržymus, o valstybines institucijas slegia įsipareigojimai prieš pasaulinę visuomenę. Valstybės saugomose teritorijose įsteigtos direkcijos siekia vykdyti joms deleguotas funkcijas, saugant gamtos ir kultūros paveldo vertybes, tačiau šiose teritorijose veikianti savivalda, verslas ir vietos gyventojai dažnai turi kitokius planus.

 

Kaip rasti bendrus sutarimus? Kaip grįsti kelią nuo konfrontacijos link bendradarbiavimo? Kur galimi kompromisai? Kas nubrėžia ribą tarp „saugoti“ ir „dalintis“? Kuršių nerijoje šie klausimai yra ypač aktualūs. Konferencijoje išgirsite minčių apie šią problematiką platesniame kontekste, labai įdomūs produktyvaus bendradarbiavimo pavyzdžiai iš kitų Lietuvos nacionalinių parkų direkcijų bei kaimynų iš Rusijos.

 

Konferencijos moderatorius – Klaipėdos universiteto Socialinių pokyčių studijų centro vadovas, Lietuvos Mokslo tarybos Humanitarinių ir socialinių mokslų komiteto narys dr. Liutauras Kraniauskas.

 

Visą konferencijos programą rasite ČIA.

 

Nuotr. autorius Andrius Kundrotas

 

KONFERENCIJOS VAIZDO ĮRAŠĄ GALITE PERŽIŪRĖTI ČIA: 

 

 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje