Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Folkloro ansamblis „Giedružė“ švenčia dvidešimtmetį

 

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ folkloro ansamblis „Giedružė“ švenčia dvidešimtmetį.  Šia proga gruodžio 20-ąją Nidoje surengtas advento vakaras ir koncertas „Mūsų namai čia, kopose“. 

 

„Giedružė“ ypatinga ne tik savo dainomis, bet ir sukauptomis istorijomis apie Kuršių nerijos praeitį, tradicijas, žvejų gyvenimo būdą. „Kaskart nustembame rasdami pasakojimus, kurie gali būti aktualūs ir šiandien“, – sako ansamblio vadovė Audronė Buržinskienė.

 

Sukauptos žinios ir dainos neliko nepastebėtos. Ansamblis buvo nominuotas svarbiausiam šalies apdovanojimui „Aukso paukštė“, apdonavonas M. L. Rėzos premija. Džiugu, kad ansamblio narių įrašytos pamario krašto dainos (CD „Iš trijų rytų vėjužis pūtė“) liks archyvuose kaip ir videofilmas apie kuršininkų žvejų papročius, tradicijas, medinės burvaltės statybą ir naujo laivo nuleidimą (videofilmas „Ten ant maračių“).


„Giedružė“ yra tikras Kuršių nerijos paveldo ambasadorius, prisiekęs amžiną meilę savo kraštui. Geriausias komplimentas jiems – girdėti sakant, jog yra labai tikroviški ir tik jie sugeba taip padainuoti L. Rėzos užrašytas dainas, nes patys gyvena prie marių ir kopų. Ne be reikalo senieji Kuršių nerijos gyventojai sakydavo: „Mūsų namai čia, kopose“.

 

„Giedružei“ 20 metų – ir daug, ir mažai. Ansamblis nerepetuoja tik dėl koncertų. Buvimas kartu, bendrystė, noras puoselėti savo krašto tradicijas suburia ir suteikia labai daug džiaugsmo. „Didžiausia mūsų svajonė, kad šios dainos pamaryje niekada nenutiltų, kad jaunimas nepamirštų savo šaknų ir suvoktų, kad pasauliui esame įdomūs tiek, kiek esame saviti“, – lyg palinkėjimą kolektyvui taria jo vadovė A. Buržinskienė.

 

Nuotr. autorius Gintautas Beržinskas

 


 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje