Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Atgijo V. Miliūno novelės

 

Birželio 10-osios vakarą rašytojo Viktoro Miliūno namų kiemą Nidoje, Kuverto gatvėje sudrebino inscenizuotos vestuvės, privertusios kvatoti iš širdies. Pagal Miliūno noveles sukurtas kiemo spektaklis daugeliui priminė laikus, kai buvo įprasta kaimynams eiti iš namų į namus, kartu švęsti, kai namuose svečiai buvo laukiami – visiems užtekdavo vietos ir vaišių.

 

Sovietinių laikų atmosferą Nidoje atskleidė įtaigios ištraukos iš Miliūno kūrybos, ano laiko užstalės dainos  (atliko kapela „Joldija“), kurioms iškart pritarė publika, aktorių Eglės Valytės, Gintauto Ryliškio, Modesto Narmonto virtuoziškai įkūnyti personažai bei vestuvininkai nidiškiai, sugebėję savo šėlsmu įtraukti publiką.

 

Po spektaklio vestuvininkų stalas buvo perkeltas prie publikos. Apie savo santykį su seneliu kalbėjęs rašytojo anūkas Marius Miliūnas prisipažino galvojantis apie kūrėjo kelią. Savo prisiminimais iš viešnagių Miliūnų namuose dalinosi nidiškė Vitalija Jonušienė. Pasakojimus spontaniškai  papildė taiklios replikos iš publikos – rašytojas, regis, atgijo ir vėl sugrįžo į žmonių atmintį.

 

 Spektaklio režisierė Eglė Valytė bendrai kūrybai sutelkusi profesionalus ir vietinius žmones, nostalgiškai priminusi apie Nidoje ilgus metus gyvavusį populiarųjį saviveiklinį teatrą. Be kapelos, režisierei  talkino choras „Smiltatė“ bei jo vadovas Vytautas Valys.

 

Į namus, kuriuose Viktoras Miliūnas gyveno ir kūrė 25 metus, sugrįžti pakvietė rašytojo vardo Neringos savivaldybės viešoji  biblioteka.

 

Nuotr. autorius Gintautas Beržinskas

 

 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje