Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

A.Mamontovas ir J.Vaitkutė Nidoje pristatė instaliaciją „Anglies miškas“

 

Sekmadienį šalia Nidos Tylos slėnio esančiame pušyne pristatyta atlikėjo ir kompozitoriaus Andriaus Mamontovo ir menininkės Jolitos Vaitkutės kurta audiovizualinė instaliacija „Anglies miškas“ bei projekto tęsinys – rugpjūčio 28 d. įvyksiantis ypatingas koncertas, kurio metu skambės geriausios atlikėjo dainos ir specialiai Neringai sukurta instrumentinė muzika.

 

Lietuvos kultūros sostinei Neringai skirtas projektas kviečia žiūrovą pažinti Neringos gamtą ir kultūrą ne kaip vartotojui, o kaip jautriam ir supratingam stebėtojui.

 

Pristatymo metu kūrėjai papasakojo apie bendrą kūrybinį procesą bei instaliacijos idėją, kūrybą Kuršių nerijoje.

 

„Retai susimąstome, kad Kuršių nerija yra žmogaus rankomis sukurta. „Anglies miškas“ – tai priminimas, koks gali būti prisilietimas, kai miškas virsta juoda anglimi. Norėjosi, kad instaliacijos garsai primintų degantį mišką. Atitikmuo man buvo vinilinės plokštelės traškesiai. Jie chaotiški, po to susirikiuoja į tam tikrą tvarką – taip, kaip ir gamtoje, mūsų gyvenime“, – pristatydamas „Anglies mišką“ sakė Andrius Mamontovas.

 

„Norėjosi sukurti kontrastą tarp gyvo miško ir šaltos, negyvos, įtraukiančios duobės. Tie, kas matė Kuršių nerijos gaisrus, ypatingai jautriai sureagavo į mūsų kūrinį. Nors mes su Andriumi bendroje kūryboje vėl prakalbome apie problemas, kartu kviečiame pasidžiaugti tuo, kas aplink gražu, šiuo pasakišku mišku“, – instaliacijos pristatymo vakarą kalbėjo menininkė Jolita Vaitkutė.

 

Į instaliacijos pristatymą susirinko Neringos savivaldybės atstovai, projekto „Kultūros sala Neringa“ komanda, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos atstovai bei kiti prisidėję prie projekto įgyvendinimo.

 

„Kuršių nerija yra labai įdomus reiškinys – mūsų mintyse  ji siejasi su poilsiu, atostogomis, atsipalaidavimu ir kartu su grėsmėmis ir pavojais – kadaise pustymų, dabar gaisrų. Meno sukurta įtaiga veikia daug stipriau, negu žodžiai. Ši nepaprastai talentingai sukurta instaliacija atskleidžia aiškų kontrastą tarp gyvybės ir mirties. Labai norėtųsi, kad kuo daugiau žmonių pamatytų vaizdą į mišką nuo šios platformos, „Anglies miškas“ gali labai daug papasakoti be žodžių“, – mintimis ir įspūdžiais dalijosi Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.

 

Instaliacijai saulės bateriją tiekusios UAB „Via Solis“ direktorius Rimvydas Karoblis džiaugiasi, kad menininkų pagalba galime atkreipti dėmesį ir į globaliu mastu žmogaus daromą žalą gamtai.

 

„Labai džiaugiuosi, kad ilgus metus akcentuota CO2 emisijos sukeliamų iššūkių problematika pasiekia platesnę visuomenės dalį. Turime suprasti, kad nepakeitę savo įpročių jau šiandien, klimato kaitos problemą tik didinsime mūsų vaikams – tik visi kartu galime pasiekti apčiuopiamų rezultatų.“

 

Nuo birželio 27 d. iki pat vasaros pabaigos instaliacija bus laisvai prieinama lankytojams šalia Tylos slėnio esančiame pušyne, greta tako, vedančio link Parnidžio kopos. Perspektyvinė instaliacija savo vizualumu ir garsiniu fonu skatina žiūrovą susimąstyti ne tik apie žmogaus kuriamą ir saugomą Kuršių Nerijos gamtą, bet ir apie jos trapumą bei neatsakingo elgesio padarinius.

 

Rugpjūčio 28 d. įvyksiančio Andriaus Mamontovo koncerto išskirtinumas – ne tik speciali Neringai sukurta muzika, kurioje girdimi Kuršių nerijoje įrašyti gamtos garsai, bet ir tai, jog sklindančią muziką žiūrovai girdės ne įprastu būdu naudojant įgarsinimo įrangą, o moderniausių bevielių technologijų ausinių pagalba, taip saugant supančią gamtą nuo garso taršos bei sukuriant išskirtinę patirtį klausytojui.

 

Scenografiją papildys Audriaus Jankausko specialiai šiam projektui kuriamas šviesos dizainas, leidžiantis klausytojui ne tik muziką, bet ir jį supančią aplinką patirti kitaip, išryškinant gamtos galybę, grožį ir trapumą.

 

Bilietus į rugpjūčio 28 d. 21:00 val. Tylos slėnyje Nidoje įvyksiantį Andriaus Mamontovo koncertą galima įsigyti „Bilietai.lt“ bilietų pardavimo kasose arba internetu www.bilietai.lt. Bilietų kiekis labai ribotas.

 

Nuotr. autoriai Gabrielius Jauniškis ir Joana Suslavičiūtė

 

 

 

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija