Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Sveiki atvykę į Nerijadą! Susipažinkite su labiausiai į Vakarus nutolusio Lietuvos krašto praeitimi ir linksmais personažais. Briedžio Nerijono, varnos Kranksės bei jų bičiulių kiekviename žingsnyje laukia nuotykiai ir klajonės laiku po įstabiausius Kuršių nerijos istorijos puslapius.

 

Po stebuklingą Kuršių nerijos istorijos įkvėptą Nerijados pasaulį keliaukite sklaidydami septynis komiksus. Sekite Nerijono maršrutus interaktyviame žemėlapyje, užsukite į žaidimų kambarį, atsakykite į klausimus Kuršių nerijos istorijos ir kultūros temomis. Eksperimentuokite ir atraskite Kuršių neriją naujai! Drauge su herojais aplankysite ryškiausius Kuršių nerijos istorijos etapus, išvysite reiškinius, formavusius vietovės tapatybę. Susipažinsite su Nidos akmens amžiaus gyvenviete, Kuršių nerijos pašto keliu, čia gyvenusių žvejų kasdienybe, Nidos dailininkų kolonija, Nidos sklandytojų mokykla bei sovietmečio laikotarpiu, kuomet kūrėsi dabartinė Neringos gyvenviečių struktūra. Galiausiai stabtelėsite prie Nepriklausomos Lietuvos simbolio – Laisvės ąžuolo, augančio Nidos miestelio centre. Susipažinsite su žymiausiomis Kuršių nerijoje gyvenusiomis ar veikusiomis asmenybėmis: profesoriumi Adalbertu Bezzenbergeriu, Prūsijos karaliene Luize, fotografu Robertu Minzloffu, rašytoju Thomu Mannu, tapytoju Ernstu Mollenhaueriu, menininku Eduardu Jonušu ir kitais.

 

Leiskitės į kelionę drauge su Nerijonu ir tapkite Kuršių Nerijos istorijos žinovais. „Nerijada: septynios Nidos istorijos“ – inovatyvus kultūros sklaidos projektas, bendram darbui subūręs muziejininkus, istorikus, archeologus, menininkus, komunikacijos ir technologijų specialistus. Turtinga Kuršių nerijos istorija pristatoma menininkės Ulos Šimulynaitės iliustruotuose, profesonaliai įgarsintuose komiksuose, interaktyviame žemėlapyje, edukaciniuose žaidimuose lietuvių, anglų bei vokiečių kalbomis.

 

Projektą inicijavo ir vykdo Neringos muziejai, finansuoja – Lietuvos kultūros taryba. Projekto tikslas – pasitelkus modernias priemones bei technologijas patraukliai ir įtaigiai perteikti Neringos bei Kuršių nerijos istoriją, edukuoti visuomenę kultūros paveldo apsaugos, kultūros etikos srityse, didinti paslaugų kultūros ir meno srityse nenutrūkstamą prieinamumą kiekvienam besidominčiajam.

 

NERIJADĄ rasite čia

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje