Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Literatūrinį maršrutą po Neringą inspiravo Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos išleista poezijos antologija „Noriu sugrįžti į Nidą. Lietuvių poetai apie Kuršių neriją“ (sudarytojas Julius Keleras), kurią dedikavome Neringai –  Lietuvos kultūros sostinei. „Šiandien  Kuršių nerija  daugeliui tėra malonaus vasarojimo, romantikavimo ir turistavimo, o  ne  kultūrinės atminties vieta“, – antologijoje rašo literatūrologas Marijus Šidlauskas. Jo įsitikinimu, kultūrinę atmintį patikimiausiai saugo žodis, ir įtaigiausiai tai daro poetai, mokantys praeityje įskaityti ateities ženklus ir visa tai perkelti į  mitinį – amžinąjį esamąjį eilėraščio laiką. 

 

Neringiškius ir Neringos svečius pakviesime į akistatą su savimi ir Kuršių nerija. Šią patirtį lydės skirtingų lietuvių poetų skirtingais laikotarpiais sukurti eilėraščiai, skambėsiantys netikėčiausiose vietose. 

 

Literatūrinis maršrutas nuves į M. L. Rėzos gimtinę Karvaičiuose, leis sugrįžti į Nidos metraštininko Viktoro Miliūno namus Nidoje, buvusius lietuvių inteligentų susibūrimų vieta, poezijos paklausyti senojoje „Raketoje“iš Kauno vėl plaukiančioje į Nidą.  Poetinį žodį bus galima išgirsti prie jūros, marių, Juodkrantės senųjų vilų kvartale, o kelionės pabaigoje pakviesime į muzikos ir žodžio fiestą – literatūrinį furšetą Nidos prieplaukos restorane. Gegužę prasidėjusi literatūrinė kelionė tęsis visus metus, Neringai tapus Lietuvos kultūros sostine.

 

Poezijos antologijoje publikuojamų eilėraščių įrašus Jums patogiu metu kviečiame klausyti ir „Kultūros salos“ Youtube kanale:

 

Nuotr. autorė Raimonda Vyšnia

 

 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje