Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Nemokamas garsinis pasivaikščiojimas – šiuolaikinė opera prieinama kiekvienam, o klausytojai į garsinę patirtį gali leistis savarankiškai. Vienintelė pasivaikščiojimo sąlyga – į išmanųjį įrenginį atsisiųsti nemokamą programėlę „Echoes“, kuri automatiškai pradeda groti, klausytojui priartėjus prie maršruto stotelės. Taip pat klausytojui svarbu turėti ausis visiškai dengiančias ausines. Jas, kilus poreikiui, bus galima pasiskolinti Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre „Agila“.

 

„Nidos mokyklos kronika“ – tai Nidos istorijos metraštį perteikianti kelionė, kurios garsinis maršrutas sudarytas remiantis autentiškomis Nidos gyventojų istorijomis, 1923–1944 m. aprašytomis Nidos mokyklos mokytojų pildytoje mokyklos kronikoje. 2016 m. jos buvo publikuotos knygoje „Nidos mokyklos kronika“, tapusioje operos autorių, kompozitoriaus Jono Jurkūno ir dramaturgės Kristinos Savickienės, įkvėpimu.

 

„Nidos mokyklos kronika“ patraukli savo betarpiškais liudijimais praėjusių istorinių įvykių, besiformuojančių regimų ir neregimų sienų. Neringa yra ne tik sausuma, skirianti druskingą vandenį nuo gėlo. Šiame siaurame žemės ruože, kuriame vyrauja smėlis ir vėjas, tarp dviejų vandenų per kasdienybę atsispindi globalaus laiko slinktys. Prieš akis atsiskleidžia savita kronikos transformacija – iš sausų istorinių chronologinių faktų iki giliai asmeninių ir subjektyvių išgyvenimų. Ši sodri dokumentinė medžiaga pati kuria formą, intrigą ir kulminaciją, užduoda klausimus, o atsakymų paieškas palieka mums“, – pasakojo kompozitorius J. Jurkūnas.

 

Operoje smėlio, vandens, vėjo ir elektrostatiniai garsovaizdžiai persipina su Neringos gyventojų istorijas įgarsinusių aktorių Vytauto Anužio, Karolinos Kontenytės ir Jono Baranausko balsais, Čiurlionio kvarteto ir choro „Melos“ atliekama muzika, o ypatingą realumo jausmą sukuria binauraliniai garso įrašai ir kinematografinio pobūdžio muzikinės kompozicijos.

 

Operai klausyti į savo išmanųjį įrenginį būtina atsisiųsti nemokamą programėlę „Echoes“, o į ją atsisiųsti pasivaikščiojimą opera „Nidos mokyklos kronika“. Tą galima padaryti šia nuoroda:
https://explore.echoes.xyz/collections/Cvrursy7I08FqILy

 

Klausytojui svarbu turėti ausis pilnai dengiančias ausines. Esant poreikiui, ausines galima pasiskolinti Nidos turizmo informacijos centre (Naglių g. 18E, Nida).

 

Operą galite klausyti eidami, stovėdami, eidami, sėdėdami – savo tempu. Galite sustabdyti ir vėl įsijungti, padaryti pertrauką, kada sugalvosite patys.

 

Žemėlapyje pateiktas maršrutas yra tik rekomenduojamas. Jei renkatės pereiti visą maršrutą, turite galimybę pasirinkti trumpesnį arba ilgesnį maršrutą. 

Trumpasis maršrutas: Parnidžio kopa – Ilgasis molas (maždaug 5 km)

Ilgasis maršrutas: Parnidžio kopa – jūra (maždaug 7 km)

 

Galite eiti siūlomu maršrutu ir praleisdami tam tikras stoteles, pailsėti prisėdus su gražiu vaizdu ir toliau klausytis operos.
Galite išklausyti operos kada norite ir kur norite.


Klausytojui patartina turėti papildomą telefono bateriją, apsaugą nuo saulės ar lietaus ir patogius batus. Preliminari operos trukmė 90–120 minučių.


Pasivaikščiojimo atstumas – apie 5 km.

 

Režisierius ir kompozitorius – Jonas Jurkūnas

Libreto autorė – Kristina Savickienė

Šviesų dailininkas – Martin Ersted

Prodiuserė – Rasa Kregždaitė
Atlikėjai:

panelė A – Karolina Kontenytė

ponas F – Jonas Baranauskas

pasakotojas – Vytautas Anužis

Sakutis – Jonas Jurkūnas

mokinė – Justė Jurkūnaitė

balsai – choras „Melos“

styginiai – Čiurlionio kvartetas

elektroninė muzika – „Robotic Folk“

fortepijonas – Agnė Jurkūnienė
Parengimas leidybai – Pranas Gudaitis (www.audiomastering.lt)

binauralinių įrašų konsultantas – Vytenis Gadliauskas („DaVinci Head“)

GPS platformos asistentas – Lukas Tarvainis

 

Projekto organizatorius Nidos KTIC „Agila“.

Rėmėjai: Neringos savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba.

Partneriai: Klaipėdos dramos teatras, Lietuvos muzikos ir teatro akademija-muzikos studijų ir inovacijų centras, „DaVinci Head“, Kuršių nerijos nacionalinis parkas. 

 

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje