Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Lauryna Bendžiūnaitė

Operos solistė, G. F. Hendelio operos „Acis ir Galatėja“ pastatymo Nidoje iniciatorė

 

Visada svajojau dainuoti operos pastatyme Nidoje, tačiau atsakymas visada būdavo toks pat – neįmanoma, neturim tam vietos, lėšų ir galimybių.

 

Tiesa ta, kad labiausiai trūko virkštelės, to kraujo ryšio su vieta, teikiančio jėgų, peno idėjai ir kovai už ją. Tai štai, aš – tikra Nidos dukra, užgrūdinta Baltijos sūrumu ir kopų smėlio pilių trapumu, moku vytis horizontą ir šis projektas yra mano grąža gimtajam kraštui. 2020-ieji buvo išbandymų metai visoms sritims, o ypač kultūrai, aš ir visi mano kolegos gyveno atšauktų projektų ir labai miglotos ateities realybėje. Tikras stebuklas, kad mano svajonei išsipildyti reikėjo pasaulinės pandemijos sukurto vakuumo, pakoregavusio mano pasaulinio kalibro kolegų darbo tvarkaraščius, požiūrį  į menininko misiją ir būrio užsispyrusių, svajonėm tikinčių rėmėjų, bendraminčių, kuriems nėra tokio dalyko kaip „neįmanoma“.

 

„Acis ir Galatėja“ yra COVID-19 sąlygom draugiškas projektas, mažos atlikėjų pajėgos, tik 4 solistai, kamerinis choras ir orkestras. Jame Hendelis, pasitelkdamas visą savo talentą, papasakoja nimfos, pusiau dieviško sutvėrimo, ir piemens meilės istoriją, neįmanomą tol, kol jis gyvena...

 

Nuotrauka: Vilnius City Opera archyvas

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija