Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Jonas Sakalauskas

Operos solistas, kompozitorius, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius

 

Jau beveik 20 metų mane ir Neringą sieja kultūriniai saitai. Nuo 2004 m. pats rengiau įvairius projektus, dalyvavau festivaliuose ir atlikau ne vieną muzikinę programą. 

 

Kūrybinė pažintis su Neringa prasidėjo 2004-aisiais, kai Juodkrantės „Ąžuolyno“ poilsio namuose buvo pradėtas repetuoti G. Kurpevičiaus miuziklas „Ugnies medžioklė su varovais“ (Režisierius G. Padegimas), kuriame aš ruošiau Rolando vaidmenį. Tuo metu kūrybinėje stovykloje susitiko jaunosios kartos atlikėjai ir kūrėjai, kurie vėliau tapo žymiais Lietuvos kultūros ir pramogų pasaulio veidais: Vidas Bareikis, Indrė Valantinaitė, Ona Kolobovaitė, Deividas Norvilas, Jurgita Šeduikytė, Egidijus Bavikinas, Mindaugas Zimkus (beje, tam miuziklui dirigavo tuo metu dar 12 klasės Čiurlionio menų gimnazijos moksleivė Mirga Gražinytė).

 

Vėliau vyko ir kiti projektai: gospelo chorinės muzikos stovykla Juodkrantėje, dalyvavimas „Nida Jazz“ maratone, teko rengti operos solistų bei kompozitorių meistriškumo tobulinimo stovyklas Juodkrantėje, Liudviko Rėzos kultūros centre, bei Baltijos Kamerinio operos teatro kamerinės muzikos koncertų ciklą Neringoje. Čia pristačiau L. van Bethoveno dainų programą, rengiau koncertus su akordeonistais Augustinu Rakausku ir Tadu Motiečiumi, edukacines programas „Operos paštetas“ (Nidoje, Preiloje ir Juodkrantėje), begales kitų pasirodymų, taip pat teko daug kartų koncertuoti su grupe „El Fuego“, 7 kartus dalyvauti Neringos vasaros sezono atidarymo šventėje. 

 

Neringa buvo tapusi antraisiais namais ir didelio kultūrinio virsmo erdve.

 

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija