Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Gytis Lukšas

Kino režisierius, tarptautinio kino festivalio „Baltijos banga“ iniciatorius

 

Grožis akims, ramybė mintims ir sielai – tokia man ta unikali lietuviškos žemės juostelė. Būdavau ten dažnai. Nei karto nepoilsiavau. Dirbau, o tai reiškia – gyvenau.

 

1980 metais Mirusiose kopose filmavau vaidybinio filmo „Žaltvykslės“ epizodus. Pastatėme ten koplytėlę, kuršių kapinaites. Po filmavimo neišardėme. Ilgokai turistams buvo pasakojama, jog tai smėlio užpustytos tikrų tikriausios gyvenvietės likučiai.

 

1988 metais kūrybos namuose ant Urbo kalno rašiau scenarijų filmui „Žolės šaknys“. Savaitę viską buvo užklojęs pavasarinis rūkas, be atvangos ūkė švyturys, tarsi pagalbos besišaukianti ilgakaklė jūrų pabaisa.

 

Nuo 2008 iki 2017 metų buvau vienas iš tarptautinio festivalio „Baltijos banga“ , vykusio „Agiloje“, organizatorių. Pradžioje iš jūros išniro lietuviškų filmų kadrai, paskiau, tarsi rankomis, susikibo jie su latviškais ir estiškais, suomiškais, švediškais ir vokiškais... – tai buvo Šventė, suteikusi daug kūrybinio džiaugsmo, žmogiškojo bendravimo šilumos, apdovanojusi mėtomis kvepiančiu gerumu. Šventė, kuri visuomet su manim...

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija