Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

dr. Rasa Antanavičiūtė

Meno istorikė, Venecijos meno bienalės Lietuvos paviljono komisarė, Vilniaus miesto muziejaus direktorė

 

Dešimt metų Nida man buvo antrieji namai, o Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija – trečiasis vaikas. Džiaugiuosi, kad viskas taip susiklostė, ir aš turėjau galimybę pažinti Neringą ne tik atostogų euforijoje, bet ir kasdienybėje. Tai ypatingas ir vis dar per mažai žinomas kraštas, labai teisingai kultūros sostinės proga pavadintas sala. Vienintelė Lietuvos sala.

 

Per tuos dešimt metų tūkstančius kartų važiavau į Neringą ir kaskart persikėlus keltu apimdavo džiaugsmas, kad esu čia, kad kitas gyvenimas liko už vandens, o čia prasideda naujas. Neringos šviesa, vėjas ir vanduo man yra svarbiausi elementai, iš kurių ši pasaka susikuria. Jei prie jų dar prisidės gera paroda, koncertas ir kinas patogioje salėje, kombinacija „nuraus stogą“ – reikės prie įvažiavimo įspėti atvykstančius, kad Neringa sukelia nepagydomą priklausomybę.

 

Sveikinu tapus kultūros sostine ir labai laukiu įvykių, kurie Neringoje užsibus ilgesniam laikui – naujų kūrybinių erdvių, kylančios „Agilos“, pirmų kartų, kurie ateityje leis drąsiau skleistis įvairesnėms meno formoms. Norėčiau, kad sostinės metai taip karštai liepsnojančią atostogautojų meilę paverstų rūpesčiu ir įsipareigojimu šitam kraštui – ne tik naudotis, bet ir padėti jį puoselėti.

 

Nuotraukos autorius Gintautas Beržinskas.

 

PASIDALINKITE RENGINIŲ NERINGOJE INFORMACIJA


Praneškite apie savo projektus ir iniciatyvas, organizuojamas Neringoje 2021 m.
 
Renginių Neringoje informacija