Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Urbo kalnas

 

Įkvepia atkaklumo. Prie Nidos prisiglaudęs Urbo kalnas kadaise buvo milžiniška slenkančio smėlio kopa, grasinusi po savimi praryti jau trečiąją Nidos gyvenvietę. Tik dėl žmonių sumanumo ir titaniškų pastangų šiandien ji yra sutramdyta ir žaliuojanti kopa, lėtiems pasivaikščiojimams puikiai tinkanti vieta, paskelbta saugomu gamtos paveldo objektu. Ant jo viršūnės, it žibanti karūna, puikuojasi Nidos švyturys, slepiantis istoriją apie du savo gyvenimus. Urbo kalną išraizgiusiuose takuose rasi dešimtis informacinių stendų, pasakojančių apie nesibaigiančią gamtos stichijų ir žmogaus kovą Kuršių nerijoje. Apie istorinį čia ėjusį pašto kelią, jungusį Paryžių ir Sankt Peterburgą. Apie skurdžią nerijos gyventojų kasdienybę, smėliu užpustomus namus ir po kopomis palaidotus kaimus. Ir apie tai, kaip atkaklūs žmonės galiausiai susidraugavo su tais, kurie tūkstantmečius kūrė šį nuostabų kraštovaizdį – jūra, smėliu ir vėju.

 

GPS 309246, 6134088 (LKS) 55.305137, 20.99527 (WGS)

 

PREILOS KOPA (Menininkų kopa)

 

Įkvepia kurti. Kai užlipsi ant šios (53 m aukščio!) kopos, suprasi, kodėl seniau čia rinkdavosi dailininkai. Jie tapė, o Tu gali akimis ar fotoaparatu fiksuoti vieną įspūdingiausių pusiasalio panoramų. Nuostabūs vaizdai čia atsiveria į visas puses: Baltijos jūrą, Kuršių marias bei pietų ir šiaurės link besidriekiantį Didįjį Kuršių nerijos kopagūbrį. Nuo kopos viršaus akyliausieji pastebi ir kitoje marių pusėje kyšantį Ventės raga. Tačiau ne mažiau svarbi nei regimi objektai čia ir vietos dvasia. Ramybė, tyla, švelnus brizas ir plačios, akimis sunkiai aprėpiamos erdvės kiekvienam keliautojui padovanoja asmeninę patirtį. Nusiraminimas, įkvėpimas ar impulsas kurti – ką nuo viršūnės išsineši Tu? Dviračius prašome palikti šalia kelio. Kūrybinius impulsus ir įkvėpimą pažinti gali realizuoti Preilos viešojoje bibliotekoje Visų keliautojų čia laukia skaitykla ir terasa ant marių kranto, istorinė ekspozicija, edukacijų erdvė.

 

GPS 313231, 6140933 (LKS) 55.368082, 21.053392 (WGS)

 

PERVALKOS (ŽIRGŲ RAGO) ŠVYTURYS

 

Įkvepia sustoti. Vienišas švyturys mažytėje saloje. Pabandyk ten įsivaizduoti save. Kirų klyksmas, vandens kvapas, ritminga bangų mūša ir tamsą skrodžiantis švyturio spindulys. Kur kitur laikas taip išsitęsia, ištirpsta, o gal net sustoja? Stabtelk ir Tu. Pasakojama, kad seniau žiemomis Pervalkos švyturys kelią rodydavo žmonėms, naktį vežimais keliaudavusiems marių ledu. O kitu metų laiku saugojo laivus nuo seklumų spąstų ir padėjo žvejams tamsoje saugiai pasiekti krantus. Ir taip – daugiau nei šimtmetį, nuo pat 1900- ųjų. Šiandien, navigacijai tapus modernesnei, švyturys nebe toks svarbus kelrodis. Tačiau viskam aplinkui nuolat judant ir keičiantis jis vis dar stovi savo mažytėje saloje it koks prabėgusio laiko sergėtojas. Į šį švyturį nenuskubėsi – jį, stovintį dirbtinėje Kuršių marių saloje, vasarą pasieksi tik savo žvilgsniu arba laiveliu. O žiemą, marias sukausčius storam ledo sluoksniui, iki švyturio gali atsargiai nueiti ledu ar nušliuožti pačiūžomis.

 

GPS 317370, 6146508 (LKS) 55.419656, 21.114958 (WGS)

 

VAIZDAI NUO AVIKALNIO

 

Įkvepia išsaugoti. Nuo Avikalnio viršūnėje įrengtos apžvalgos aikštelės pamatysi vieną gražiausių Kuršių nerijos panoramų. O joje – du ypatingi objektai, išsaugoti nuo išnykimo. Vienas jų yra šiauriau besidriekiantys Juodkrantės sengirės fragmentai. Kai kurioms ten augančioms pušims jau daugiau nei 230 metų! Tuomet, kai prieš kelis šimtmečius visoje nerijoje buvo masiškai kertami medžiai, o pusiasalis tapo panašus į Sacharos dykumą, per stebuklą išliko keletas senojo miško lopinėlių. Išsaugota Juodkrantės sengirė apsaugojo ir tai, kas slūgso po ja, – parabolines kopas. Jei mėgsti matematiką, jų formą atspėsi iš pavadinimo. O jei su parabolėmis nedraugavai net mokykloje, pasufleruosime: parabolinės kopos yra ištęstos pasagos formos. Prieš tūkstantmečius susiformavusias, pamažu žole ir medžiais apaugusias parabolines kopas įsisiautėjęs vėjas išpustė ir sunaikino ten, kur buvo iškirsti miškai. O kur jų nelietė, išliko ir senosios, po pušų šaknimis banguojančios kopos. Įkvepianti istorija, tiesa?

 

GPS 317525, 6156981 (LKS) 55.513684, 21.110528 (WGS)

 

Visą maršrutą galite atsiųsti čia

PASIDALINKITE SAVO PATIRTIMI RENGINIUOSE

Žinodami Jūsų nuomonę ir lūkesčius galime planuoti dar patrauklesnius renginius Neringos gyventojams ir svečiams. 
 
Jūsų patirtis dalyvaujant renginiuose 

Dalyvauti apklausoje